Rotengeist – “Start To Exterminate”

rotengeist_start_to_exterminate_bOstatnio z Rotengeist miałem przyjemność podczas recenzowania Thrashing Damnation Thru Compilation 2, teraz mam ich pełny krążek „Start to Exterminate”. Chłopaki z Przemyśla grają (od 2008r.) coś, co ja bym określił, jako ich własną wersję thrash metalu. Dlaczego ich własną? Ciężko mi jest to granie przyrównać do jakiegokolwiek z czołowych zespołów na tej scenie. Ale to chyba dobrze.

Rozpoczęcie płytki było dla mnie trochę szokiem, nagle w słuchawkach brzmi mi jakieś kurwa „allah akbar”, później jakiś niemiecki, co do chuja?! Nie zrozumiałem idei tego, może ma to związek z tą eksterminacją? Sama muzyka już jest dobra, naprawdę dobra, czuć powiew świeżości. Brzmienie nie jest oklepane, dźwięki są przemyślane, nie jest to kolejna kopia Slayera, Kreatora, Exodusa czy czegokolwiek. Rotengeist kroczy swoją ścieżką i nieźle im to idzie. Znajdziemy na tym krążku odpowiednią dawkę mocy dobrze skomponowaną z nutką agresji, zwieńczoną polewą riffową. W sumie nie mam za bardzo, do czego się przyczepić, jest na tym krążku wszystko, co powinno być, może jedynie trochę bardziej wyeksponowałbym wokal, czasami jest tak jakoś w tle. Na pewno najbardziej rozkurwiającymi mnie kawałkami są: „Stone”, „Rise of the Machines”; trochę bardziej rozjechane „Succes of a Pill” z nieźle złożonym podwójnym wokalem; krótkie, lecz treściwe „Considering an End” i „Death Came With a Milkmaid” (czyli ¾ płyty hehe).

Zespół brzmi jeszcze trochę „młodo”, ale jest na dobrej drodze do wypracowania sobie mocnej pozycji na polskiej scenie thrash metalowej. Myślę, że z czasem się „wygrają” i to odczucie „młodości” zniknie. Fani klonów zagranicznych kapel i ortodoksyjni fani old school thrash metalu raczej nie mają, co tu szukać (choć sprawdzić oczywiście mogą), tym wszystkim, którzy lubią powiew nowości i nieszablonowe granie – polecam!

Ocena 7/10

Wydawnictwo: Defense Records
Tracklista:
1. Hypnotic Walk
2. End Point Blank
3. Stone
4. Rise of the Machines
5. Success of a Pill
6. This Emptiness
7. Considering an End
8. Death Came with a Milkmaid
9. Landscape of Dust

 

PODZIEL SIĘ