Rex Shachath – “Sepulchral Torment”

cover_digipack_small_3Ostatnio trafiła mi się do przesłuchania EP „Sepulchral Torment” zespołu Rex Shachath. Ogólnie jest to wznowiona EP’ka z 2012 roku przez Metal Music Austria. Jak można zobaczyć na ich stronie internetowej, Irlandczycy określają swoją muzykę mianem Old School Death Metal. Nie powiem trochę tym old skull’em zalatuje, choć daleko im do ideału. Słuchając ma się wrażenie stopniowego rozbudzania, przynajmniej ja tak miałem, jak początek płyty praktycznie nie przykuwał mojej uwagi, to końcówka już tak.

Po standardowym jak na ten gatunek początku, czyli z pierdolnięciem (po Intro) zespół zaczyna się coraz bardziej rozkręcać i… płyta się kończy. W sumie po EP’ce nie można było się nie wiadomo, jakiej długości spodziewać, ale 18 minut z hakiem to jednak dla mnie trochę za mało. Tym bardziej, że ostatnie dwa kawałki są naprawdę dobre i chciałoby się więcej, a sam początek przebrzmiewa niezauważony. Jakbym miał ich muzykę porównywać z innymi zespołami to nie jest to death w stylu Obituary, który wielbię, ale już bliżej im do takiego Morbid Angel (choć nadal daleko). Jako, że EP’ka krótka to i recenzja będzie krótka.

Podsumowując – brzmienie trochę oklepane i nie zasługuje do końca na miano Old School Death Metal. Na początku brakuje tej mocy, która jest zawarta w dwóch ostatnich utworach, to właśnie w nich czuć ten old school i to właśnie po nich czuje się niedosyt! Gdyby nie „Statues Of Death”, które mnie rozbudziło do końca i wlazło w głowę niczym gwóźdź w trumnę czy wkręciło się jak robak w rozkładające się zwłoki byłoby gorzej.

Ocena: 6/10
Wydawca: Metal Music Austria
Tracklista:
1. Intro
2. Sepulchral Torment
3. Follow The Bastard Prophet
4. Blind From Birth
5. Seven Serpents
6. Statues Of Death

PODZIEL SIĘ