Karnak - The Cult of DeathDo odsłuchania trafiła mi się najnowsza EP’ka „Cult of Death” włoskiego Karnak, wydana przez Grindhouse Music. Składają się na nią: Intro, trzy kawałki, patrząc po tytułach mające tworzyć swojego rodzaju trylogię oraz czwarty, ostatni, który jest coverem „Jewel Throne” Celtic Frost. Pierwsze spojrzenie na okładkę i już można byłoby spodziewać się, co wydobędzie się z naszych głośników. Powinien to być egipski bóg wojny siejący zniszczenie w akompaniamencie morderczych death metalowych riffów; jednak prawda jest trochę inna – jest przeciętnie.

Zacznijmy od Intro, które otwiera tę EP’kę; coraz głośniejsze bębny zapowiadają, że zaraz powinno nadejść coś złowieszczego. Pierwszy kawałek nie powala mnie na kolana, ot standardowe śmierć metalowe granie, choć trochę bardziej chaotyczne, niż jestem do tego przyzwyczajony. Drugi utwór jest dłuższy od pozostałych, bo trwa prawie 8 minut, zaczyna się spokojniej, tworzy atmosferę duszną niczym zatęchły korytarz w piramidzie, utrzymując swojego rodzaju napięcie, co będzie dalej. Zamykający trylogię (lecz nie płytę) utwór, już mniej przykuł moją uwagę. Tak jak pierwszy kawałek reprezentuje sobą zwykłą, przewidywalną death’ową stylistykę, z tym wyjątkiem, że w przeciwieństwie do pierwszego numeru od połowy powoli zwalnia i na końcu przechodzi w motyw perkusyjny z Intro (co mi akurat średnio przypadło do gustu). Cover „Jewel Throne” można powiedzieć, że jest na odpowiednim poziomie, nie ma chęci rozjebać głośników, ale też jajec nie urywa, po prostu – poprawny kawałek.

Podsumowując, gdyby cała EP’ka była utrzymana w klimacie dusznych i zatęchłych grobowców, o których nie śniło się archeologom, zamiast próbować siać przeciętne zniszczenie byłoby znacznie lepiej, tak niestety moja półka muzyczna nie jest „Najbardziej Dobranym z Miejsc” dla tego krążka.

Ocena: 5/ 10
Wydawca: Grindhouse Music / Metal Music At
Tracklista:
1. Intro
2. The Construction of the Pyramid -α- (The Demon’s Breath)
3. The Construction of the Pyramid -β- (Invocation)
4. The Construction of the Pyramid -γ-
5. Jewel Throne (Celtic Frost cover)

avatar
Autor
- łącznie 144 tekstów na EverMetalZine.com

Obadaj przy okazji:

10 opine

  1. I like reading an article that will make men aand women think.
    Also, many thanks for allowing me to comment!

  2. The fourth tip involves owning a quality pair of shoes. A common mistake that is fatal toward hats is publicity to heat.

    The Japanese fashion known as the Kogal is translated in Japan to people who
    enjoy displaying their higher income by wearing expensive
    jewelry or clothes.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
sprawdź tutaj co EverMetal'zine patronuje...
Chaos Strike III Psychodeath Lunatics vol. V