Dysthymia – Forlorn

Dyssthymia Farlorn

Dysthymia to całkiem świeża pozycja na rynku muzycznym. Zespół pochodzi z Wrocławia, gra doom metal i na swoim koncie ma masę zagranych koncertów. W ostatnim czasie pracowali nad nagraniem materiału, który trafił w moje łapska.

Debiutancki krążek “Forlorn”,  promujący zespół, zawiera dwa utwory, na szczęście, każdy z nich ma ponad 9 minut! Także jest, czego słuchać. Nie wiem czy był to przypadek bądź zaplanowane działanie, muzyka idealnie nadaje się na jesienne wieczory, więc nikogo nie dziwi, że dopiero teraz wypuścili materiał, nagrywany przez wakacje, chyba chcą dobić fanów w chłodne wieczory. Muzyka zalecana jest na podtrzymywanie stanu nie tylko dystymii, ale i depresji, o którą nie trudno w tej porze roku. Wbrew pozorom doom w wykonaniu zespołu nie zawiera innych instrumentów jak gitary, bas i perkusja no i ciężki growl Marcina Jankowskiego. Moim zdaniem jest to dużą zaletą dla tego gatunku, ponieważ trzeba umieć naprawdę zainteresować słuchacza muzyką doom metalową nieposiadającą organów, skrzypiec i wyjących do księżyca wokalistów bądź wokalistek.

Po odpaleniu płyty od razu usłyszymy ciężkie riffy Forlorna oraz wprawiające w hipnozę, rozbudowane i zróżnicowane rytmy, nie sądzę, żeby komuś taka muzyka nie wpadła w ucho. Kiedy wejdziemy w trans utworu, pojawia się wokal, miażdżący swoim niskim brzmieniem. Nawet nie zauważyłem, kiedy zaczął się następny utwór,  ponieważ czas przy takiej muzyce strasznie szybko leci a hipnotyczny stan nie schodzi. Fever Raving jest trochę chłodniejszym utworem mimo gorączkowej nazwy z zacięciem bardziej wprowadzającym w stany melancholijne.  Ciężko opisać jak działa na mnie ten materiał trzeba po prostu posłuchać “Opuszczonego”.

Materiał zaprezentowany przez zespół,  choć trochę odbiega od moich preferencji muzycznych mogę z czystym sumieniem polecić nie tylko znajomym. Zespół możemy porównać do wczesnego My Dying Bride z elementami Opeth. Liczę, że chłopaki w najbliższym czasie wydadzą Long Playa, w ich przypadku wystarczy dograć 3 kawałki.

 Ocena: 9 / 10 

Wydawca: Wydanie własne
Tracklista:
01. Forlorn
02. Fever Raving

PODZIEL SIĘ