Aggressor – “Death Follows Me”

artworks-000053925741-b96dz9-cropPodchodzę do tego albumu, co jakiś czas, z nadzieją, że może jednak się coś zmieni, ale niestety zawsze kończy się to tak samo – odrzuca mnie. Mowa tutaj oczywiście o nowej płycie polskiego AggressorDeath Follows Me”. Pomęczymy się przy 8 kawałkach, jednych dłuższych, drugich krótszych – ogółem 31 minut grania.

Moje skojarzenia po pierwszych dźwiękach – Vader, niestety pierwsze wrażenie jest mylne. Jak jeszcze „The Abyss of Soul” powolne i miażdżące, daje radę, to przy reszcie utworów nasuwają mi się pytania – „Gdzie sens? Gdzie Logika?”. Nie wiem, może to mój mózg nie nadąża za tymi dźwiękami, albo nie zrozumiałem inwencji autora. Ta muzyka jest totalnie chaotyczna, nieprzemyślana, nijaka. Nic, kompletnie nic nie przykuło mojej uwagi, a wręcz większość kawałków irytowała, np. całość „God’s Hand” szczególnie „punkowy” początek, to rozwleczenie kawałka „The Mystery of The Universe”, słuchając tego mam wrażenie jakby mój łeb był na przemian cięty bardzo powoli tępą piłą i rozbijany drewnianym młotkiem.  Przez te 3 lata od poprzedniej płyty chyba nazbierało się za dużo pomysłów i nie mogli się zdecydować, co upchnąć w tych 8 utworach. Za dużo zmian, niezdecydowania, i co śmieszne – powtarzalność motywów do bólu, to wszystko sprawia, że nie mam ochoty tego słuchać. Czasami człowiek ma wrażenie jakby płyta mu się zacięła, czasami jakby leciały dwie kapele na raz, a najczęściej jakby mieli problem żeby się zgrać i każdy skrobał coś innego. Na „Crisis” (poprzedni album), również było słychać to niezdecydowanie i chaos, lecz było więcej brudnej agresji, mniej skomplikowania, czegoś, co przykuwało uwagę, tu tego brakuje.

Zastanawiam się nad jakimiś plusami tej płyty, jedyne, jakie przychodzą mi na myśl to, że przeżyłem tortury, moje uszy nie odpadły, mózg nie zgnił do reszty i pierwszy utwór dawał radę. Gdyby to było bardziej przemyślane, lepiej zgrane, mniej chaotyczne, po prostu czysty death metalowy kop w mordę, a nie pierdolenie bez sensu, byłoby lepiej.

Ocena: 4,5/10

Wydawnictwo: Self-released
Tracklista:
1. The Abyss Of Soul
2. LSD
3. Nightmare
4. God’s Hand
5. The Mystery Of The Universe
6. Death Follows Me
7. Murderer
8. Jihad

PODZIEL SIĘ