Zło w dwóch wcieleniach – na Dzień Dziecka od Witching Hour.

quoJuż od 1 czerwca do sklepów trafią dwa nowe wydawnictwa sygnowane logiem Witching Hour – MOROWE i CSSABA. Te dwa stosunkowo odległe stylistycznie wydawnictwa łączy jednak klimat niedopowiedzeń, tajemnicy, brak ograniczeń artystycznych i przede wszystkim osoba twórcy – muzyka, który od pewnego czasu podążając własną ścieżką wyznacza kierunki na scenie nie tylko black metalowej.

Debiutancki album MOROWE – „Piekło.Labirynty.Diabły” to blisko 50 minut post black metalu w bardzo ekspresyjnej, melancholijnej ale nie pozbawionej jednak drapieżności formie. Zimna poezja zawarta w tekstach to dziwaczna podróż przez umysł szaleńca, naznaczona absolutem i nihilizmem, wszystko to opatrzone w niesamowitą grafikę przygotowaną przez MENTALPORN. Płyta CD została wydana w formie ekskluzywnej 32 stronicowej książki w twardej oprawie. Dodatkowo przygotowana została wersja LP na 12-calowym czarnym winylu wydanym w formacie gatefold z plakatem formatu A2 limitowana i numerowana do 500 kopii oraz limitowany pakiet specjalny zawierający koszulkę, płytę CD oraz naszywkę.

Lista utworów: I. Wstęp ; II. Komenda ; III. Tylko piekło, labirynty i diabły ; IV. Czas trwanie zatrzymać ; V. Jego oblicza ; VI. Głęboko pod ziemią ; VII. Wężowa korona ; VIII. Zakończenie

Materiał został nagrany w S-Tracks Studio w Katowicach, mastering zrobiono w białostockim Hertz. W składzie MOROWE znaleźli się:
Nihil – głos, gitara, sample, klawisze, bas /MasseMord, Furia, CSSABA/
Hans – gitara, bas, sample, klawisze /Ulcer Uterus/
BaronVonB – perkusja /Infatuation of Death, Incinerate Infection/

Również na 1 czerwca przypada premiera nowego albumu CSSABA – „Like a see e ea gull”, projektu dowodzonego również przez Nihila, który zostanie wydany tylko w formacie LP. Limitowany i numerowany do 500 sztuk czarny 10-calowy winyl zawiera 2 inserty 24cmx24cm i 24cmx48cm. CSSABA to jednoosobowy minimalistyczny projekt muzyka dobrze znanego z Massemord, Furii czy też Morowe. Po dobrze przyjętej płycie „Toxic CSSABA” wydanej w ubiegłym roku, tym razem powraca z mini albumem „Like a see e ea gull”. Cztery utwory kojarzące się z dokonaniami Ulver to bardzo ciekawa mieszanka elektro-ambientu zawierająca elementy jazzu, muzyki klasycznej czy też typowo industrialnych dźwięków. CSSABA to projekt typowo egocentryczny, jeśli te dźwięki kogoś zainteresują to dobrze, jeśli nie wzbudzą emocji to też dobrze…

Lista utworów: 1.One ; 2.Two ; 3.Fuck ; 4.You

OBYDWA WYDAWNICTWA DOSTĘPNE JUŻ OD DZISIAJ W SKLEPIE www.witchinghour.pl/shop

PODZIEL SIĘ