Zgłoś się do Kozła …

kozly

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Radiem Park w Kędzierzynie-Koźlu organizuje festiwal muzyczny KOZŁY ALL MUSIC FESTIWAL, który przeznaczony jest dla amatorskich zespołów z całego naszego kraju. Naszym celem jest wyłonienie najbarwniejszych i najbardziej profesjonalnych kapel. Chcemy dać szansę tym zespołom, które dopiero próbują swoich sił na trudnym rynku muzycznym. Festiwal przeznaczony jest dla debiutantów czyli zespołów, które nie nagrały jeszcze żadnej płyty. Nadrzędnym celem imprezy jest między innymi popularyzacja i promocja amatorskiego ruchu muzycznego w naszym kraju. Chcemy również uświadomić, jak wiele mamy bardzo uzdolnionych muzyków, którzy usiłują zaistnieć. Festiwal ma charakter konkursu dla zespołów, które wykonują szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Preferowane są różne gatunki i muzyczne style, takie jak: blues, pochodne tego gatunku, folk, pop, rock, pop rock, hard rock, metal, havy metal, reggae i szeroko rozumiana alternatywa.

W jaki sposób należy zgłosić uczestnictwo w Festiwalu KOZŁY ALL MUSIC?
Nadesłać demo wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres:
Miejski Ośrodek Kultury Dom Kultury Lech” ul. Wyzwolenia 7 47-225 Kędzierzyn-Koźle z dopiskiem KOZŁY ALL MUSIC

Zgłoszenie powinno zawierać autorski materiał , na który składać się ma minimum 15 minut muzyki – co najmniej 3 utwory na płycie CD. Istnieje również możliwość dołączenia płyty z teledyskami zespołu. Szczególnie istotne jest, by nadesłany materiał zawierał wyłącznie utwory autorskie (nie covery!). Uczestnik festiwalu bierze na siebie odpowiedzialność i oświadcza, że posiada wszelkie prawa autorskie do utworu. Zespół, który zgłasza swoje uczestnictwo w festiwalu musi składać się z co najmniej dwóch muzyków, z tym zastrzeżeniem, że jeden z nich musi grać na co najmniej jednym instrumencie muzycznym. Próbki własnej twórczości należy nadsyłać do 31 grudnia b.r.

Szczegóły, informacje, jak również formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://www.mok.com.pl/?act=czytaj&id=2015

Przebieg eliminacji :

Zespoły zakwalifikowane do kolejnego etapu festiwalu zostaną poinformowane o tym fakcie do dnia 15 stycznia 2010 roku. Następnie laureaci zaproszeni zostaną na przesłuchania, które rejestrowane będą przez lokalną rozgłośnię Radio Park Fm.
W przesłuchaniach profesjonalne jury, powołane przez organizatora wyłoni najlepsze zespoły z każdego gatunku i nurtu muzycznego. Poziom muzyczny i wyraz artystyczny nadesłanych nagrań będzie podstawą zakwalifikowania się zespołu do konkursu. Warto spróbować swoich sił w konkursie, ponieważ organizator przewidział bardzo atrakcyjne nagrody:
Nagroda główna – 10 tysięcy złotych (zwycięstwo w całym festiwalu)
Zespół, który przejdzie 2 eliminacje – otrzyma nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych.
Wyróżnieniem jest umieszczenie materiału na płycie okolicznościowej I FESTIWAL KOZŁY ALL MUSIC 2010.

PODZIEL SIĘ