YES na jedynym koncercie w Polsce

YESPo kilku latach oczekiwań legenda symfonicznego rocka, brytyjska grupa YES wystąpi w katowickim Spodku na jedynym koncercie w Polsce 30 października br.! Yes to legenda muzyki, będąca przedstawicielem nurtów progresywnego i symfonicznego rocka. Yes wypracowało bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii muzyków. Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. YES, jest jedną z niewielu wciąż aktywnych legend rocka progresywnego. Ma na swoim koncie około 30 wydanych albumów i 41 lat istnienia. Na całym świecie rozeszło się około 30 milionów płyt sygnowanych nazwą Yes.

Grupa została założona w 1968 przez Jona Andersona (śpiew, gitara akustyczna, mandolina, harfa, instrumenty perkusyjne) i Chrisa Squire’a (gitara basowa). Dołączyli do nich Tony Kaye (instrumenty klawiszowe), Peter Banks (gitara) i Bill Bruford (perkusja).

Zespół zapowiedział iż podczas tegorocznej trasy w repertuarze koncertowym znajdzie się wiele utworów do tej pory nie wykonywanych podczas koncertów.

Amerykańskie wiosenne tournee potwierdziło, iż odmłodzony YES w osobach świetnego wokalistę Davida Benoit oraz syna Ricka Wakemana, Olivera, daje fenomenalne koncerty, przez co większość koncertów zostało wyprzedana na wiele tygodni przez ich terminem.

YES
30.10.2009 – Katowice, Hala Spodka, godz. 20:00

Otwarcie bram godz. 18:30

Bilety w sprzedaży od 1 września 2009 roku!

Ceny biletów:

Loża – 300 zł

Sektory HJ – 180 zł

Sektory czerwone – 145 zł

Sektory zielone oraz płyta – 150 zł

Ceny biletów w dniu koncertu:

Loża –350 zł

Sektory HJ – 195 zł

Sektory czerwone – 155 zł

Sektory zielone oraz płyta – 160 zł

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

PODZIEL SIĘ