Wznowienie płyt formacji Killers

KillersJuż 28 października nakładem Metal Mind Productions ukażą się wznowione płyty z dyskografii formacji Killers! Ten heavy-metalowy zespół dowodzony przez byłego wokalistę Iron Maiden – Paula Di’Anno, powstał w 1991 roku i był pierwszą metalową super-grupą. Mając w składzie członków Iron Maiden, Tank (Cliff Evans), Raven (John Gallagher) i Battlezone (Steve Hopgood, Nick Burr) zostali szybko nazwani przez branżową prasę „naturalnymi następcami Judas Priest”. Zremasterowane płyty „Murder One”, „Menace To Society” oraz „South American Assault” ukażą się w wersji CD Digipak. Wzbogacone o specjalne bonusy stanowią jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!

Latem 1991 roku, trzech muzyków – Paul Di’Anno, Cliff Evans oraz Steve Hopgood – wpadło na pomysł utworzenia nowej metalowej super grupy, która mogłaby przywrócić do życia klasyczny brytyjski heavy-metal, który wówczas powoli znikał z muzycznego rynku. Będąc wcześniej członkami takich metalowych legend jak Iron Maiden, Tank czy Battlezone, zdawali sobie sprawę, że mają wystarczająco wiarygodni aby utworzyć zespół, która mogłaby oddać sprawiedliwość muzyce, którą wielbili. Pomysł zrealizowano w Stanach Zjednoczonych gdzie wówczas na stałe przebywał Evans. Skład zespołu został uzupełniony przez basistę Johna Gallaghera (Raven) i jedynego w tym gronie Amerykanina – gitarzystę Raya Detone znanego wcześniej z formacji Drive She Said. Koncertowy materiał „South American Assault” zarejestrowano w 1991 roku jeszcze przed ukazaniem się studyjnego debiutu „Murder One”. Mając za sobą bogate doświadczenia koncertowe, muzycy bardzo szybko znaleźli bezbłędne porozumienie na scenie i tchnęli nowe życie w klasyczne utwory Iron Maiden oraz inne metalowe hity. Di’Anno wspiął się na wyżyny swoich możliwości dzięki czemu album jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników rocka. Płyta wydana oryginalnie w 1994 roku był od dłuższego czasu pozycją niezwykle trudną do zdobycia. Niedługo po premierze Gallagher powrócił do swojego macierzystego zespołu Raven. Także Detone postanowił pójść swoją drogą. Na ich miejsce przyjęto basistę Gavina Coopera oraz gitarzystę Nicka Burra i w takim składzie zespól podpisał kontrakt płytowy z firmą BMG. Debiutancki album „Murder One” powstał w The Powerstation Studios w Nowym Jorku a nad jego produkcją czuwał Rob Fraboni. Płyta została świetnie przyjęta przez światową prasę muzyczną i stała się klasykiem dla wszystkich fanów brytyjskiego metalu. Kolejne 18 miesięcy zespół spędził na trasie promując album na koncertach w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Materiał na kolejną płytę powstał po powrocie muzyków do Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem był Di’Anno który postanowił pozostać w Stanach Zjednoczonych kolejnych kilka tygodni. Wkrótce jednak został aresztowany na 3 miesiące za m.in. posiadanie narkotyków. Aby nie tracić czasu zespół podsyłał mu do więzienia napisaną nową muzykę, do której Di’Anno tworzył teksty. Po wypuszczeniu na wolność wokalista został deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Powrócił zatem do Wielkiej Brytanii, gdzie w 1994 Killers rozpoczęli nagrywanie albumu „Menace to Society” (ang. zagrożenie dla społeczeństwa – tak miał określić Paula Di’Anno sędzia w jego procesie). Płyta była zdecydowanie bardziej agresywna niż debiutanckie wydawnictwo na co z pewnością wpłynął pobyt w więzieniu. Została świetnie przyjęta przez media – niemiecki Metal Hammer nazwał go „Najlepszym nowym albumem”. Zespół Killers po latach milczenia planuje wydać nowy album w 2014 roku. Oczekiwanie z pewnością umili wznowienie dotychczasowej dyskografii.

Killers - Murder OneKillers – Murder One (remastered + bonus tracks)

Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1477 DG
Barcode: 5907785038127
Format: CD DG (golden disk)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 28.10.2013

Lista utworów:

1. Impaler
2. The Beast Arises
3. Children Of The Revolution
4. S & M
5. Takin’ No Prisoners
6. Marshall Lokjaw
7. Protector
8. Dream Keeper
9. Awakening
10. Remember Tomorrow

Bonusy:
11. Imapaler (Live Rehearsal Recordings)
12. The Beast Arises (Live Rehearsal Recordings)
13. Marshall Lokjaw (Live Rehearsal Recordings)
14. Children of the Revolution (Live Rehearsal Recordings)
15. Dream Keeper (Acoustic version)

Killers - Menace To SocietyKillers – Menace To Society (remastered + bonus tracks)

Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1478 DG
Barcode: 5907785038134
Format: CD DG (golden disk)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 28.10.2013

Lista utworów:

1. Advance And Be Recognized
2. Die By The Gun
3. Menace To Society
4. ?
5. Think Brutal
6. Past Due
7. Faith Healer
8. Chemical Imbalance
9. A Song For You
10. Three Words
11. Conscience
12. City Of Fools

Bonusy:
13. Die by the Gun (Live Rehearsal Recordings)
14. Faith Healer (Live Rehearsal Recordings)
15. A Song for You (Live Rehearsal Recordings)
16. Chemical Imbalance (Live Rehearsal Recordings)
17. Three Words (Live Rehearsal Recordings)

Killers - South American AssaultKillers – South American Assault (remastered + bonus tracks)

Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1479 DG
Barcode: 5907785038196
Format: CD DG (golden disk)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 28.10.2013

Lista utworów:

1. Overloaded
2. Murders in the Rue Morgue
3. Wrathchild
4. Remember Tomorrow
5. Children of Madness
6. Phantom of the Opera
7. Metal Tears
8. Strange World
9. Sanctuary
10. Running Free
11. The Promise
12. We Will Rock You/Smoke on the Water

Bonusy:
13. Wrathchild (Live Rehearsal Recordings)
14. Remember Tomorrow (Live Rehearsal Recordings)
15. Murders in the Rue Morgue (Live Rehearsal Recordings)
16. Wrathchild (Acoustic version)
17. Remember Tomorrow (Acoustic version)

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ