Vesper Release Party

x

Po przerwie Entropia powraca z debiutanckim albumem, w nowym składzie i w nowej stylistyce. Premiera ‘Vesper’, nowego albumu grupy, przewidziana jest na luty 2013 roku. 50 minut nowej muzyki nagranej we Wrocławiu dopieścił gdyński realizator Kuba Mańkowski, twórca brzmienia Blindead i Obscure Sphinx. Z okazji premiery ‘Vesper’ prezentujemy Wam cykl imprez, podczas których oprócz nas zaprezentują się zespoły z Krakowa, Poznania i Wrocławia:

28 luty – Alive, Wrocław – Entropia, o.d.r.a, Fleshworld – wstęp 10 PLN + ‘Vesper’ 15 PLN

1 marca – Ściema, Oleśnica – Entropia, Fleshworld – wstęp wolny

2 marca – Ściema, Oleśnica – STONED AFTER PARTY – Bitchcraft, o.d.r.a. – wstęp wolny

Podczas koncertów będzie można nabyć nowy album Entropii – w Alive za okazyjne 15 PLN.

EverMetalZine Patronuje i Zaprasza Będzie ciężko, głośno i bardzo srogo

Więcej info o zespołach:

Entropia (black post metal – Oleśnica) – Założona w 2007 roku Entropia początkowo oscylowała wokół dokonań kapel post metalowych spod znaku Neurosis, by z biegiem lat wykształcić swój własny styl będący połączeniem doomowego ciężaru, melancholijnego klimatu oraz blackowej surowości i dynamiki. Połączenie brutalności perkusyjnych blastów i shoegaze’owej eteryczności.

o.d.r.a. (sludge – Wrocław)
– Pięciu śląskich rebeliantów gotowych poderżnąć wasze „garła” i zapeklować wasze mięso niczym legendarny Karl Denke. O.d.r.a gra brudno, głośno i nierówno, jak na prawdziwy sludge przystało, nie ograniczając się przy tym i dorzucając do tego wszystkiego depresyjny doomowy klimat, jak i trochę weselszy pustynny powiew stonera. Całość dopełnia krzykliwy punkowy wokal i polskie teksty odkrywające mroczne sekrety śląskiej stolicy i okolic.

Fleshworld (post metal – Kraków) – Utwory tej kapeli to wypadkowa nostalgicznego post-metalu, ambientowych sampli oraz odjazdów w jeszcze cięższe i mroczniejsze strony muzyki. Fleshworld inspiruje się dokonaniami takich artystów jak: deftones, isis, opeth, furia, cult of luna czy deathspell omega. Na początek 2013 roku planuje wydanie debiutanckiego albumu.

Bitchcraft (stoner/doom – Poznań) – Dawno temu pod inną banderą, poznało się pięciu dzielnych wojów. Jeden z nich poległ. Reszta wyostrzyła zmysły, obniżyła stroje i przypierdzieliła, że aż miło. Brakowało tylko istotnego elementu. Po burzliwych obradach, w pewną deszczową, grudniową noc 2011, w składzie zespołu pojawiło się iście szatańskie dziewczę, a na imię jej było Julia. Tak narodziło się Bitchcraft, pół tony domowego pana ciemności.

PODZIEL SIĘ