“Upały” w Stodole

Klub Stodoła
Stodołowe lato muzyczne i wczesna jesień koncertowa zapowiadają się w rockowych rytmach. W klubie przy Batorego pojawią się między innymi Anthrax (28 lipca), Behemoth (25 sierpnia) czy Archive (16 października).

Metalowa formacja Anthrax pojawi się na jedynym koncercie w Polsce – nowojorska grupa wystąpi 28 lipca właśnie w warszawskiej Stodole. Anthrax zaliczany jest do tak zwanej „wielkiej czwórki” trash metalu obok takich bandów jak Metallica, Megadeth oraz Slayer. Polski koncert będzie częścią europejskiej trasy promującej album „Worship Music”, którego premiera zapowiadana jest na drugą połowę bieżącego roku. Będzie to pierwszy od czasu debiutu krążek nagrany dla wytwórni Megaforce Records.

Behemoth wraz z zespołami Hermh, Azarath i Black River pojawią się w Stodole na koncercie w ramach trasy Nowa Ewangelia 2009. Behemoth jest już pełnoletni – minęło już 18 lat odkąd Nergal, założyciel i lider pomorskiej grupy powołał do życia zespół. To jedna z najbardziej znanych polskich grup deathmetalowych na świecie. Na swoim koncie mają siedem pełnowymiarowych albumów. Płytą, która jako pierwsza została wydana na całym świecie była „Thelema.6” (2001).

W październiku na deskach pojawi się Archive – brytyjska kapela, powstała powstał w 1994 r. w Londynie. Twórczości formacji wymyka się jednoznacznej ocenie i nie daje się zaszufladkować. W 1996 roku zespół wydał swój pierwszy album „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu, alternatywnego rocka i rapu. Grupa rozpadła się w tym samym roku, jednak w 1997 rozpoczęła swą działalność na nowo tym razem z wokalistką Suzanne Wooder. Owocem tej współpracy był drugi longplay „Take My Head”. Podczas warszawskiego koncertu promowany będzie album „Controlling Crowds”.

Bilety dostępne w serwisie Ticket Online.

Anthrax – 28.07.2009, 75 PLN
Archive – 16.10.2009, 110 PLN
Behemoth i inni – 25.09.2009, 43 PLN

PODZIEL SIĘ