TSA i Oddział Zamknięty gwiazdami festiwalu w Szydłowcu!

tsa

W niedzielę, 18 lipca 2010 roku, zadrżą w posadach mury renesansowego szydłowieckiego zamku. Na fanów rocka czeka wspaniała muzyczna uczta – 12 godzin solidnego gitarowego grania. Festiwal “Rock na Zamku” uświetnią swymi występami kultowe kapele lat 80-tych w oryginalnych składach: TSA z Markiem Piekarczykiem i Andrzejem Nowakiem oraz Oddział Zamknięty, który poprowadzą Wojciech Łuczaj- Pogorzelski z Krzysztofem Jaryczewskim. Koncert rozpocznie się o godzinie 12.00 na dziedzińcu zamku w Szydłowcu.

W pierwszej części festiwalu wystąpi 10 zespołów wyłonionych w drodze ogólnopolskich eliminacji. Na profesjonalnej scenie oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Marka Wiernika – legendy radiowego dziennikarstwa. W wyborze laureatów konkursu wesprą go Ewa Czekała – szefowa telewizji muzycznych Rebel:TV i 4fun.tv, Tomasz Kasprzyk z Antyradia, Paweł Oksanowicz – dziennikarz i prezenter radiowy, oraz Darek Grudzień – ex-basista zespołu Azyl P. Zwycięzcy wystąpią jako support gwiazd wieczoru.

W internecie na stronie: www.rocknazamku.pl ruszyła właśnie przedsprzedaż biletów. Liczba miejsc jest limitowana, ale za to gwiazdy będą grały niemal na wyciągnięcie ręki – w otoczeniu murów starego zamku Odrowążów i Radziwiłłów.

Festiwal jest hołdem dla Andrzeja Siewierskiego, rodowitego szydłowianina, tragicznie zmarłego wokalisty Azylu P., charyzmatycznego autora przebojów, które w latach 80-tych śpiewała cała Polska (“Mała Maggie”, “Och Lila”). Po dziś dzień jego koledzy artyści obdarzają Go ogromną estymą, a On sam – na fali powracającego zainteresowania tradycyjnym rockiem – staje się w oczach fanów artystą kultowym, kolejną legendą polskiego rocka. O 12.00 rozpoczną imprezę finaliści ogólnopolskiego konkursu młodych talentów. Każda z kapel zagra trzy utwory, w tym obowiązkowo jeden z repertuaru zespołu Azyl P. Profesjonalne jury, składające się z przedstawicieli telewizyjnych i radiowych stacji nadających muzykę rockową oraz muzyków, przy wsparciu publiczności, zadecyduje o wyłonieniu laureata w trakcie konkursowych występów – to one będą prawdziwym sprawdzianem charyzmy scenicznej i talentu wykonawców. Zwycięzca rywalizacji wystąpi wieczorem jako support gwiazd wieczoru.

Około godziny 20.00 na scenie pojawią się giganci rocka w oryginalnych, legendarnych składach: najpierw Oddział Zamknięty z Krzysztofem Jaryczewskim oraz Wojciechem Łuczajem-Pogorzelskim a na deser: zespół TSA z Markiem Piekarczykiem i Andrzejem Nowakiem! Organizatorami imprezy są: Szydłowieckie Centrum Kultury “Zamek” oraz Fundacja “Jest jeszcze na Ciebie czas” im. A. Siewierskiego. Imprezie patronuje burmistrz miasta Szydłowca – Andrzej Jarzyński i Urząd Miejski.

ROCK NA ZAMKU spotkał się z dużym zainteresowaniem fanów z całej Polski. Dlatego organizatorzy obiecują kolejne edycje festiwalu. Już planują zaproszenie do Szydłowca kultowych zespołów glam- i hard-rocka z Europy i Stanów Zjednoczonych

PODZIEL SIĘ