Triple Distilled Tour

!!! EverMetal’zine Patronuje i Poleca !!!

Triple Distilled Tour to wydarzenie muzyczne, którego inicjatorami są ekipy Fate Unknown, Pro-Creation i HeadUp. Założenie jest proste: TDT ma być imprezą cykliczną – lokomotywą napędzaną przez Was, metalowym walcem – gniotącym energią i decybelami z głośników, szczerą i dobrą radochą. To jest cel i zamiar organizatorów trasy, która w pierwszej edycji przetoczy się przez następujące miasta i kluby:

28.01.2010
Nysa – Klub Fabryka
start: 18.00, wjazd: 5 PLN studenci, 7 PLN normalny

29.01.2010
Wrocław – Klub Liverpool
start: 18.00, wjazd: 8 PLN

30.01.2010
Kędzierzyn-Koźle – Klub Pazuzu
start: 18.00, wjazd: 6 PLN

31.01.2010
Rybnik – Kulturalny Club
start: 18.00, wjazd: 8 PLN

Fate Unknown powstało w 2000 roku. Zespół ma na swoim koncie kilka wydawnictw demo i płytę długogrającą “Something Now” wydaną w 2007 roku nakładem Equilibrecords/Fonografika. Prócz koncertów krajowych FU brał udział w zagranicznych festiwalach: Spirit of Summer Festival (Niemcy), Boundless Festival (Niemcy), i Dratofest (Czechy), Letnice (Czechy). Fate Unknown wystąpił także w programie Zbigniewa Hołdysa – “Hołdys Guru Ltd. w MTV”.
Ostatni rok działalności zespołu koncentrował się na przygotowaniach i nagrywaniu materiału na nowy krążek “Pure Organic”, który będzie składał się z surowo brzmiących metalowych kompozycji, czerpiących swoją energię z ekstremalnych odmian metalu i muzyki progresywnej. I to właśnie z tego, jeszcze niewydanego, albumu będzie pochodziła większość utworów wykonywanych podczas Triple Distilled Tour. Już dziś na naszej stronie możecie posłuchać i obejrzeć część tego co szykuje dla Was FU na Triple Distilled Tour. Materiał pochodzi z koncertów z jubileuszowej trasy Acid Drinkers – 20 Absolutely Wired Years, w której mieliśmy przyjemność wspierać Kwasożłopy.

www.fateunknown.pl / www.myspace.com/iamsomethingnow

Zespół HeadUp powstał w 2000 roku we Wrocławiu. W 2002 powstała pierwsza płyta demo na której znajdowały się 3 utwory. Rownież 3 utwory znalazły się na demo pt. “The point is to get fat and die” wydanym w 2005 roku. Pełnowymiarowa plyta pt. “Dissimilarity Defect” ujrzała swiatlo dzienne na początku 2009 roku. Muzyka zespołu to agresywny hc/metal w stylu Soulfly, Machine Head, Hatebreed itp. HeadUp ma za sobą wiele koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą. Grał koncerty przed taki zespołami jak Schizma, None czy amerykański Pro-Pain. Na Triple Distilled Tour będzie można usłyszec kilka nowych numerów z nastepnej płyty HeadUp.

www.headup.pl / www.myspace.com/headupband

Pro-Creation zainicjował istnienie w roku 1999 na Śląsku, chociaż część muzyków obecnie tworzących zespół grała wspólnie już wcześniej. Przez ten czas grupa nagrała dwa małe krążki: “Pro(mo)-Creation” (2005) oraz trzy utworowy singiel “Sprośny”(2007).  W roku 2007 do składu dołączył trzeci gitarzysta, dzięki czemu muzyka nabrała większej nieprzewidywalności i wymknęła się powszechnej klasyfikacji, choć niewątpliwie punktem wyjścia do dalszych poszukiwań jest mieszanka solidnego metalu z naleciałościami wszystkich jego odmian. Całość okraszona mocnym wokalem sprawia, że Pro-Creation najlepiej sprawdza się na koncertach. A tych w karierze zespołu nie brakowało. Zespół dzielił deski sceny z takimi zespołami jak: Lipali, Coma, Mech, Hey, Chylińska czy Closterkeller. Obecnie zespół ukończył prace nad debiutancką płytą “Porcellus” i jest na etapie poszukiwania wydawcy.

www.pro-creation.com.pl / www.myspace.com/prosiaki

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ