Szczegóły nowego albumu Code

CodeBrytyjski zespół Code, grający awangardowy metal, wyda swój trzeci album 19. listopada nakładem Agonia Records. Tytuł długo wyczekiwanego krążka to: “Augur Nox”. Grupa udostępniła także trailer wydawnictwa, który można obejrzeć poniżej.

Jak zachwala Agonia: “Oto Code w nowym wydaniu. Od czasu nominowanego do nagrody Spellmana “Resplendent Grotesque” z 2009 roku, zmianie uległ skład formacji, który prezentuje się teraz następująco: Wacian – wokale, Aotr i Andras – gitary, Syhr – bas oraz LORDt – perkusja. Nowy materiał to nie tylko zmiany personalne, ale również więcej eksperymentów w brzmieniu i muzyce Brytyjczyków. Muzyka jest teraz wielowymiarowa. Niezwykle barwnym i spajającym ogniwem nowego Code, stały się wokale. Duże możliwości wokalne Wacian’a przeniosły “Augur Nox” z black metalowej produkcji, w wielowątkowy i nietuzinkowy materiał w którym przeplatają się rock, avant-garda oraz najsilniej odczuwany na całym albumie, progresywny akcent. Współtowarzyszą mu zadziorne, wyrafinowane riffy Aotr’a i porywające solówki Andras’a, dopracowane sekcje rytmiczne Syhr’a i LORDt’a. “Augur Nox” to wyprawa w nowy, niezwykły, tajemniczy klimat Code.”

Album został zmiksowany i zmasterowany w Orgone Studios (Ghost, Cathedral, Ulver) w Londynie, po trzech latach przygotowań i pre-produkcji. Dostępne formaty obejmą: digipack, limitowany vinyl oraz wersję digitalną. W formacie winylowym, album ukaże się w trzech wariantach: czarny winyl, colour in colour winyl (kość/przeroczysty) limitowany do 100 kopii oraz kolejne 100 kopii na na zielonym/przeźroczystym winylu.

Tracklista: 1. Black Rumination, 2. Becoming Host, 3. Ecdysis, 4. Glimlight Tourist, – Dx. (interlude), 5. Garden Chancery 6. The Lazarus Cord, 7. The Shrike Screw, – Rx. (interlude), 8. Trace of God, 9. Harmonies in Cloud, 10. White Tryptych.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ