Święto grindcore’a we Wrocławiu

Haemorrhage

Już w sobotę 23 maja 2009 na deskach wrocławskiego klubu Madness, w ramach drugiej edycji Gore Galore Festival, wystąpią przedstawiciele europejskiej czołówki grindcore, a wśród nich hiszpańskie Haemorrhage i Machetazo, belgisjki Leng Tch’e, oraz czeski Malignant Tumour.

Hiszpański Haemorrhage to legenda sceny gore/grind, patologowie z Madrytu działają nieprzerwanie od 1990 roku, mają na swym koncie pięć dużych wydawnictw i niezliczone trasy koncertowe, oraz występy na najważniejszych światowych festiwalach muzyki ekstremalnej, takich jak Maryland Deathfest w USA, With Full Force w Niemczech, czy Obscene Extreme w Czechach. Haemorrhage, których wizyta w Polsce będzie pierwszą w ich historii, są uznawani za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów europejskiego grind’u, obok tak uznanych nazw jak Nasum, Regurgitate, Agathocles, czy rodzime Dead Infection.

Pierwszą wizytą w naszym kraju będzie również koncert ich pobratymców z Machetazo, kolejnej legendy hiszpańskiej sceny, łączącej w swej muzyce estetyke gore/grind, starą szkołę death metalu w stylu Autopsy, oraz hiszpańskie teksty o tematyce horror/gore.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpią również Belgowie z Leng Tch’e, na co dzień związani z legendarną filadelfijską wytwórnią Relapse, którzy prezentują świeże i eksperymentalne spojrzenie na grindcore. Ich ostatnia dotąd płyta „Marasmus” zebrała doskonałe recenzje na całym świecie, a sam zespół cały czas aktywnie koncertuje, występując na niezliczonych trasach i prestiżowych festiwalach.

Na scenie Madnessu zaprezentują się również grindujący rock&rollowcy z czeskiego Malignant Tumour, których energetyczny występ, jako support grup Disfear i Doomriders, można było podziwiać w listopadzie zeszłego roku we wrocławskim Firleju, niemiecki death/grind’owy Mucupurulent, holenderski Bloodbastard, ukraiński Epicrise, czeskie Carnal Diafragma i Pisstolero, oraz przedstawiciele polskiej sceny – Parricide, Infekcja, Neuropathia oraz Nuclear Vomit.

Ceny biletów wstępu:
60 zł – przedsprzedaż
75 zł – w dniu koncertu

Bilety w przedsprzedaży można nabyć za pośrednictwem sieci www.ticketportal.pl, jak i również we Wrocławiu w sklepie Maksel, znajdującym się na V piętrze Domu Handlowego Feniks, oraz w samym klubie Madness, przy ulicy Hubskiej 6.

Wszystkie aktualne i bieżące informacje znajdują się na stronie myspace festiwalu:  www.myspace.com/goregalorefest

Haemorrhage

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Comments are closed.