STRIKE YOUR IDOLS DOWN EUROPEAN TOUR 2009

Master27 lutego w łódzkim Klubie Muzycznym Dekompresja szykuje się prawdziwa uczta dla fanów metalu. W ramach Strike Your Idols Down European Tour 2009 wystąpią MASTER, Castrolfate, Feral, Speedtheory i Nightmare Visions.

MASTER jest niekwestionowaną gwiazdą sceny metalowej. Zespół uważany za jednego z pionierów death metalu i twórcę szwedzkiej sceny deathmetalowej. Master powstał w 1983 roku w Chicago i był wzorem dla wieku młodszych kapel- m.in. Napalm Death, Obituary i Death podają muzykę amerykanów jako źródło inspiracji. MASTER kilkakrotnie odwiedził Polskę, m.in. w 2006 roku, grając niezapomniany koncert w katowickim Spodku oraz w 2007 roku, kiedy to muzycy wystąpili w warszawskiej Progresji. Dyskografię zespołu zamyka album “Slaves To Society” z 2007 roku. Informacje na temat biletów i kapel w dalszej części newsa

EVERMETAL’ZINE POLECA I ZAPRASZA!

NIGHTMARE VISIONS od ponad dwóch dekad trzyma się mocno na metalowej scenie. Ich muzyka jest inspirowana twórczością Black Sabbath, Judas Priest, Cradle of Filth, Dimmu Borgir. Nightmare Visions to porcja mocnej, ale kontrolowanej agresji, ostrych riffów oraz wyrazistych refrenów. Klasyczny metal w najlepszym wydaniu.

SPEEDTHEORY łącząc elementy melodyjnego, surowego trash metalu z brutalnością i drapieżnością współczesnego metalu, sytuują się w czołówce najlepszych zespołów metalowych Wielkiej Brytanii. Ich debiut został uznany przez METAL HAMMER za płytę roku! Ich najnowszy album “Blood Money” wyprodukował nie kto inny, ale sam James Dunkley (Aiden, Soil, The Rotted, American Headcharge, Sabbatt).

FERAL to świeża krew ze Skandynawii. Ich muzyka jest dzika, nieujarzmiona i nie zająca się w żaden sposób zaszufladkować. Najnowsze demo “Grave Robber” zyskało tyle pozytywnych recenzji, że zespół został zauważony przez legendarny MASTER. Dzięki temu FERAL wszedł w skład ich europejskiej trasy.

CASTROLFATE został okrzyknięty największym odkryciem sceny metalowej w USA. Niektórzy twierdzą że ten nowojorski zespół to Metallica, Pantera, Slayer, Death, Black Sabbath i Iron Maiden w jednym. Czy jest to prawda, przekonamy się pod koniec lutego.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00
Bilety: 30zł w przedsprzedaży, 35zł w dniu koncertu

Master

Evermetal’zine patronuje i zaprasza !

PODZIEL SIĘ