STOS Powraca !

stos
7 lutego w Klubie muzycznym Madness we Wrocławiu odbędzie się koncert legendy polskiej sceny metalowej lat 80′ ,zespołu STOS (http://www.myspace.com/stosmetal), u boku którego wystąpią młode wrocławskie zespoły Inductor, Clairvoyant, Kobold

Wstep: 15 zł
Start: 17.30

Noty biograficzne dotyczące wszystkich uczestników tej imprezy, po kliknięciu “czytaj dalej”

STOS
Zespół STOS powstał w 1981 roku w Jaworznie. W 1985 roku zespół kwalifikuje się do występu na największym festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie, gdzie występuje w składzie: Irena Bol (wokal), Waldemar Harwig (gitara), Sławomir Gowin (gitara), Witold Hałas (gitara basowa), Jan Bol (perkusja), Krzysztof Czarnecki (gitara). Rok 1986 upływa pod znakiem pierwszego festiwalu muzyki heavymetalowej – Metalmania ’86. Na Metalmanii ’87 zespół występuje u boku zagranicznych gwiazd: Running Wild, Helloween i Over Kill, oraz polskich grup: Hammer, Destroyer, TSA, Turbo, Dragon, Wilczy Pająk i Open Fire. W lutym 1988 zespół zagrał w katowickim Spodku na Metal Battle ’88. W tym samym roku zespół bierze udział w festiwalu w Jarocinie. W roku 1990 ukazuje się studyjny album zatytułowany po prostu “Stos”. Po długiej przerwie zespół odradza się w roku 2000 w składzie: Irena Bol, Jan Bol, Jan Kardas, Waldremar Harwig i Janusz Sołoma. W 2001 wydany zostaje materiał demonstracyjny pod tytułem “Przebudzenie”. Obecny skład zespołu: Irena Bol – wokal, Marcin Frąckowiak – gitara, Łukasz Krawiec – gitara, Janusz Sołoma – gitara basowa, Jan Bol – perkusja.

CLAIRVOYANT
Zespół został założony we Wrocławiu przez Kamila Turczynowicza w okolicach marca 2007. Pierwszy rok działalności upłynął głównie na próbie ustabilizowania składu zespołu. Nie było to łatwe zadanie, więc dopiero na jesień 2007 roku udało się zmontowac stabilny skład. Wtedy też zaczął powstawac własny materiał, ponieważ wcześniej zespół zajmował się głównie graniem coverów i wspólną konsumpcją napojów wyskokowych. Rok 2008 zaowocował koncertami oraz (po wielu ciężkich bojach) wydaniem dema. Cel na przyszłośc : Heavy Metal aż do śmierci !

INDUCTOR
Zespol INDUCTOR zostal zalozony w 2002 roku przez braci Grzecha i Cina, do ktorego dolaczyli Misiur(bas), Dominika(wokal) i Anka ( gitara). W takim skladzie zagralismy pare koncertow. Jednak z powodu pewnych roznic dotyczacych gatunku jaki mamy grac, rozstalismy sie. W 2004 szeregi zespolu zasilili – Dark Pit (wokal), Misiek (gitara) i Zix(bas), co wplynelo pozytywnie na styl muzyczny jaki obecnie gramy. W tym okresie powstalo wiekszosc naszych obecnych kawalkow. W 2007 nagralismy takze nasza pierwsze demowke ( na basie gral wowczas Wojtek).Z przyczyn od nas niezaleznych musielismy sie rozstac z basista i gitarzysta. We wrzesniu 2007 roku sklad zespolu wzmocnili Mlody(gitara) i Bolek(bas)- co bardzo korzystnie wplynelo na brzmienie, a takze wnioslo swiezosc do zespolu.

KOBOLD
Prahistorią zespołu było spotkanie w kanciapie pewnej wrocławskiej fabryki Kiepa i Karpia w celu pogrania kilku coverów. Lata mijały, a ich współpraca nadal trwała. Wciąż zmieniający się pozostały skład Kobolda ustabilizował się dopiero w roku 2007, kiedy do zespołu przyłączyli się Doktor i Stachu, co można uznać za formalny początek kapeli. Po roku udało się rozwiązać ostatni i największy problem, z jakim się borykano: do Kobolda dołączył wokalista Maku.

PODZIEL SIĘ