Stoner w śniegowej pustyni.

x
Czwarta edycja River of Booze, czyli stonerowo – southernowo – sludgeowej libacji. Tym razem zagrają trzy kapele, które już na River of Booze grały – warszawskie The Vagitarians, miejscowe Death Denied oraz jeden z lepszych hard rockowych zespołów w kraju czyli J.D.Overdrive. Wszystko to 15 stycznia 2011 w klubie Luka, wejście od 19. Wjazd to jedyne 5 zł.

Więcej info o kapelach grających na imprezie :

Death Denied to powołany do życia projekt czterech (nie)znanych w łódzkim środowisku muzycznym grajków. Dźwięki które tworzą to 100% zakrapianej alkoholem radochy z grania. Inspiracji należy się dopatrywać w klasycznym rocku spod znaku Black Sabbath czy Danziga także z pustych butelek po Żubrze.
www.myspace.com/deathdeniedpl

The Vagitarians – Warszawski zespół grający stoner rock, chodzą słuchy że piją dużo i bawią się ładnie. Organizatorzy największego obok River of Booze stonerowego święta w Polsce, czyli Stoner Ceremony. Na ich majspejsie można posłuchać czteroutworowego demka, które kopie tyłek.
www.myspace.com/vagitarianspl

J.D.Overdrive – polski zespół, grający mieszankę stoner rocka z southern metalem. Powstał w marcu 2007 roku w Katowicach. Początkowo grał szeroko pojęty rock/metal, jednak z biegiem czasu styl grupy zszedł na ścieżkę przesiąkniętego amerykańskimi bezdrożami i i teksańskim piachem southern/stoner rocka i metalu.Do sukcesów zespołu można zaliczyć występ w 2009 Roku w Krakowie jako jedyny support przed southern/stoner metalową legendą z Nowego Orleanu – Down. Zespół J. D. Overdrive (wcześniej znany jako Jack Daniels Overdrive) został powołany do życia przez gitarzystę Michała “Stempla” Stemplowskiego, który początkowo z perkusistą Maciejem “Luksusem” Rutkowskim pracował nad materiałem grupy. Wkrótce do składu dołączył Kuba “Oldboy” Pawlewski, okupując stanowisko naczelnego basisty. We wrześniu 2007 roku szeregi JDO zasilił Wojciech “Suseł” Kałuża – wokalista oraz ostatnie ogniwo, spajające wszystkie elementy w jedną całość. Marzec 2008 roku przynosi debiutancki materiał zespołu – EPkę “Pure Concentrated Evil”, która zbiera wiele pozytywnych recenzji. W styczniu 2010 roku zespół zmienia nazwę z Jack Daniels Overdrive na J. D. Overdrive – zostało to podyktowane otrzymaniem oficjalnego pisma, w którym to właściciel marki Jack Daniel’s domaga się zaprzestania użytkowania nazwy Jack Daniels Overdrive.

PODZIEL SIĘ