SQUASH BOWELS – Nowa płyta oraz Trasa

sb

SQUASH BOWELS wchodzi 17 kwietnia do białostockiego Hertz Studio aby nagrać kolejne LP zatytułowane : “Grindvirus”.  Opracowaniem graficznym albumu zajmie się Szymon Siech (Dead Infection, Disgorge, Magrudergrind, Neuropathia, Afgrund).

Oto lista utworów które znajdziecie na płycie :
Wriggler
Oust – Odor Eliminator
Shit Oneself
Nose-lunger
Grindvirus
Hamsters in Your Head
Bronze Eye Lubricating Grease
Abhorrently Stinking Rich

Więcej info na :
www.myspace.com/squashbowels

Dodatkowo zagrają szereg koncertów w europie ! -> więcej w “czytaj dalej”


14-02-2009 – Czech Rep. – Ostrava – RC Tancirna – Guttured Gore Grind Mafia Fest

06-03-2009 – Czech Rep. – Praha – Jet Club

07-03-2009 – Germany – Freiberg – TBA

15-05-2009 – Slovakia – Presov – Bunker Pub – Festering Blood Part 16

16-05-2009 – Slovakia – Stražske – Park Club – Festering Blood Part 16

03-07-2009 – Germany – Packebusch – Packebusch Festival 5
09-10-2009 – Holland – Eindhoven – Bloodshed Festival 10

10.10.2009 – Holland – Amsterdam – TBA

Historia :
Squash Bowels, to polska grupa muzyczna wykonująca goregrind. Powstała w kwietniu 1994 roku w Białymstoku z inicjatywy muzyków o pseudonimach “Rogal” (perkusja), “Lechu” (gitara), “Paluch” (gitara basowa) oraz “Mariusz” (śpiew). W lipcu tego samego roku grupa zarejestrowała pierwsze demo zatytułowane Firgot. Wydane ponownie na 7 calowym split EP wraz z grupą Catasexual Urge Motivation w Niemczech. Wydawnictwo było promowane podczas koncertów m.in. wraz z grupami Ptomaina, Dead Infection oraz Nostradaums.

W listopadzie 1995 roku grupa zarejestrowała drugie demo zatytułowane Dead?!, później wydane w Japonii na 7 calowym albumie EP zatytułowanym Something Nice. Wkrótce potem z grupy odszedł “Lechu” którego zastąpił gitarzysta “Zbych”. W 1996 roku grupa występowała podczas koncertów w Niemczech, Czechach oraz Belgii. Tego samego roku ukazało się trzecie demo grupy zatytułowane International Devastation wydane na płycie CD jako split album wraz z grupą Maligant Tumour.

Tuż po wydaniu albumu z grupy odszedł wokalista “Mariusz”, którego rolę przejął grający również na gitarze “Zbych”. W 1997 roku z grupy odszedł “Rogal”, zastąpił go znany z grupy muzycznej Hermh perkusista “Mark Olek”. W nowym składzie grupa występowała w Europie, zrealizowała również dwa split albumy wraz z grupami Birdflesh i Disgorge wydane w 1998 i 1999 roku.

Rok później grupa nagrała swój debiutancki album zatytułowany Tnyribal. Niedługo potem z grupy odszedł “Zbych”, natomiast “Paluch” przeprowadził się do Belgii, mimo to pozostając nadal członkiem grupy. Nowym gitarzystą został instrumentalista o pseudonimie “Mały”. W nowym składzie grupa wystąpiła na Obscene Extreme Festival 2000 oraz odbyła trasę koncertową wraz z Genocide SS. Tuż po niej lider grupy “Paluch” zaprosił do współpracy barci perkusistę Radosława (“Psychoradek”) i gitarzystę Roberta (“Pierścień”) Pierścińskich (znanego z występów w grupach Incarnated i Dead Infection) z którymi w składzie nagrał drugi album zatytułowany The Mass Rotting – The Mass Sickening.

W ponownie zmienionym składzie zespół wystąpił na Obscene Extreme Festival 2002 oraz odbył trasę koncertową wraz ze słowackim Abortion. W 2003 roku została nagrana trzeci płyta grupy zatytułowana No Mercy. Przed trasą promująca wydawnictwo z zespołu odszedł “Pierścień”, którego zastąpił znany z występów w grupie Damnable gitarzysta Andrzej “Andy” Pakos. Z “Andym” w składzie grupa wystąpiła podczas Grind Tour De Pologne 2004, Obscene Extreme Festival 2004 oraz na Grind Invasion Tour Tour 2004. Rok później grupa zarejestrowała swój czwarty album długogrający zatytułowany Love Songs.

W lipcu 2006 roku do grupy sesyjnie dołączył Krzysztof “Wizun” Saran zastępując “Psychoradka”, natomiast z początkeim 2007 roku do dołączył Hubert “lipa” Lipowski, który objął posadę wokalisty.

żródło: wikipedia.org

PODZIEL SIĘ