Saxon na dwóch sztukach w Polsce.

x

SAXON + ANVIL

07.12.2011, Kraków, Klub Studio, godz. 20.00 // 08.12.2011, Warszawa, Stodoła, godz. 20.00

W grudniu zespół odwiedzi nasz kraj w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, już dziewiętnasty studyjny album „Call To Arms”. Poza nowym materiałem na pewno pojawią się muzyczne perełki z dorobku Saxon: „Crusader”, „Princess of the Night” czy „Broken Heros”.
Jako suport wystąpi kanadyjska grupa ANVIL. Ta heavy metalowa formacja powstała w latach siedemdziesiątych i od tamtej pory nie schodzi ze sceny. Chociaż zespół nie zrobił oszałamiającej kariery, to o ich dorobku muzycznym bardzo pochlebnie wyrażają się gwiazdy takie jak Lemmy (Motorhead), Lras Ulrich (Metallica) czy Slash (Guns N’ Roses). W 2008 roku powstał o zespole film dokumentalny, który szybko zaskarbił sobie sympatię publiczności na wielkich festiwalach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody.

Zapraszamy wszystkich fanów klasycznego, heavy metalowego grania!

Otwarcie bram, godz.19.00
Ceny Biletów: w przedsprzedaży: 100 zł // w dniu koncertu: 110 zł

Saxon to brytyjski zespół muzyczny z kręgu New Wave Of British Heavy Metal założony w 1976 roku, pierwotnie występujący pod nazwą Son of a Bitch. Ta brytyjska grupa, należy do grona najbardziej charyzmatycznych zespołów na świecie. Gdziekolwiek pojawia się Saxon, tam fani mogą liczyć na klasyczne show wypełnione energetycznymi i wiecznie żywymi dźwiękami. Po ponad trzydziestu latach w trasie wciąż brzmią tak samo świeżo i utrzymują się w hard rockowej pierwszej lidze. Na początku lat osiemdziesiątych pisano o nich jako o najgłośniejszej, najbardziej energetycznej i poruszającej metalowej formacji. Niewiele się od tej pory zmieniło – z czasem zyskali większą charyzmę i moc jakiej pozazdrościć im może każda młoda formacja. Teksty to przede wszystkim opisy rock’n’rollowego życia, którego nierozerwalną częścią są motocykle i koncerty. W centrum każdego show Saxon zawsze jest lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt. – Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Yenz Leonhardt.

PODZIEL SIĘ