Saratan przygotowuje teledysk.

x

Krakowski zespół Saratan podpisał kontrakt płytowy z niemiecką Massacre Records! Ta zasłużona wytwórnia znana jest ze współpracy z takimi zespołami jak: King Diamond, Legion of the Damned, Anvil, Kittie, Malevolent Creation. Najnowszy album Saratan będzie nosił tytuł „Martya Xwar”, a jego premiera planowana jest na 23 Listopada tego roku.Dystrybutorem Massacre Records na terenie Polski jest Mystic Productions. „Martya Xwar” to trzecia płyta Saratan – poprzednie dwie wydane zostały pod szyldem włoskiej My Kingom Music. Album został nagrany w okresie od października 2011 do lutego 2012, w pięciu studiach nagraniowych na terenie Polski i Niemiec. Ślady zostały zarejestrowane u Jacka Gruszki z Jolly Roger Studio, natomiast za mix i mastering odpowiedzialny był gitarzysta Triptykon, Dark Fortress i Celtic Frost – V. Santura z Woodshed Studio. Autorem oprawy graficznej albumu jest Michał „Xaay” Loranc (Nile, Kamelot). „Martya Xwar” to blisko czterdzieści minut death thrash metalu, pełnych orientalnych ornamentów oraz etnicznych i klasycznych instrumentów.


Krakowski Saratan wraz z Red Pig Productions rozpoczął również pracę nad teledyskiem do promującego nadchodzącą trzecią płytę „Martya Xwar” utworu “Ba’al Zevuv”. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w połowie czerwca. Efekt współpracy będzie dostępny na jesień tego roku, wcześniej natomiast będzie można zobaczyć foto relację z planu klipu przygotowaną przez bandphoto.pl

Red Pig Productions to ekipa odpowiedzialna za teledyski takich zespołów jak: Decapitated, Sceptic, Totem, Cemetery of Scream i Witchking.

Więcej informacji można znaleźć na: www.redpig.dl.pl

PODZIEL SIĘ