Sabaton – Nowy album, Nowy Teledysk + Seria koncertów w naszym kraju


Już w pt. 21 maja na rynku ukaże się wyczekiwany album pt. “Coat Of Arms”, najnowsze dzieło grupy SABATON, czyli hardrockowej awangardy z Półwyspu Skandynawskiego. Wcześniej w tym samym tygodniu członkowie zespołu gościć będą w Warszawie, gdzie odbędą się zdjęcia do teledysku ilustrującego pochodzący z nowej płyty utwór pt. “Uprising” opisującego Powstanie Warszawskie. W zdjęciach weźmie udział nie tylko SABATON w komplecie, ale także – uwaga! – hollywoodzki aktor Peter Stormare (jako generał SS Erich von dem Bach-Zelewski), znany z ról w tak znanych produkcjach, jak m.in. “Fargo”, “Big Lebowski”, “Armageddon”, “Tańcząc w ciemnościach”, “Raport mniejszości”, “Hitler: narodziny zła”, “Constantine” czy “Skazany na śmierć”. W rolę członka oddziału powstańczego wcieli się znany młody polski aktor Mateusz Damięcki. Ten ekskluzywny teledysk zapowiada się na wizualną i dźwiękową perełkę, a jego premiera planowana jest na środek lata 2010 r. Na chwilę obecną , w połowie kwietnia br. CrusadeNR, autor słynnej amatorskiej, ale niezwykle sugestywnej wersji teledysku do pamiętnego “40:1” z poprzedniego albumu grupy SABATON, opublikował w serwisie YouTube swoją wersję teledysku do “Uprising”. Jak dotąd, średnia tygodniowa liczba odsłon tego klipu przekracza 40 tys.

W pon. 17 maja o godz. 17.00 w warszawskiej Hard Rock Cafe przy ul. Złotej 59 (w sąsiedztwie Złotych Tarasów) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem członków grupy SABATON oraz innych ciekawych postaci kultury i rozrywki.

Z militarnego obozu SABATON doszły też wieści, że grupą otwierającą ich jesienną kilkudziesięciokoncertową trasę (w Polsce: 08.11 – Kraków, Studio, 10.11 – Katowice, Mega Club, 11.11 – Łódź, Dekompresja, 12.11 – Rzeszów, Pod Palmą) będą ich krajanie, wschodząca gwiazda metalu STEELWING. Jak wiadomo już od dość dawna, w składzie trasy jest również przebojowy szkocki ALESTORM. Bilety już dostępne w sieci Eventim i klubach.

Organizatorzy Military Camp Festival, gdzie zagra m.in. SABATON, U.D.O. i BLAZE BAYLEY (ex-IRON MAIDEN), a który odbędzie się w kampusie warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej w niedz. 6 czerwca br., w związku z dużym zainteresowaniem afterparty z udziałem członków zespołów, które odbędzie się bezpośrednio po festiwalu w klubie Progresja, postanowili dodać jedyne 100 sztuk do specjalnej puli biletów uprawniających do wstępu na to afterparty – można je kupić wyłącznie w klubie Progresji, która jest współorganizatorem wydarzenia. (www.progresja.com)

PODZIEL SIĘ