River of Booze z liczbą diabła w tle.

EverMetalZine Patronuje i Poleca !

W piątek, 20 kwietnia o godzinie 19:00 w łódzkim klubie Iron Horse rozpocznie się szósta edycja River Of Booze, na której zagra Leash Eye. Oprócz warszawiaków na scenie zaprezentuje się Death Denied, J. D. Overdrive oraz Tumour Of Soul. Bilety w cenie 10 złotych można będzie nabyć bezpośrednio przed koncertem.

x

Członkowie Leash Eye nazywają obecnie swoją muzykę Hard Truckin’ Rock, a w praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku. 2 listopada zespół wydał pod szyldem Metal Mind Productions drugą płytę, „V.I.D.I”, (produkcja Tomasz ‘Orion’ Wróblewski), która została świetnie przyjęta i oceniona przez recenzentów. Leash Eye to także zwycięzcy konkursu Antyfest przeprowadzanego przez Antyradio i polskiej edycji Wacken Metal Battle. Najbardziej interesujący polski zespół rockowy po raz pierwszy w Łodzi!

Zespół Death Denied został założony w maju 2009 przez kumpli, którzy udzielali się wspólnie w innych projektach muzycznych. Muzyka zespołu oscyluje w okolicach southern rocka/metalu. Do tej pory zespół nagrał dwa materiały demo: ‘Booze’n’Roll’ (2009) oraz ‘Appetite for Booze’ (2011), na którym gościnnie zagrał Wacek ‘Vogg’ Kiełtyka znany z występów w grupach Decapitated oraz Vader. Poza tym w 2010 Death Denied nagrało swoją wersję utworu ‘Tired of Being Alive’, z repertuaru grupy Danzig, na płytę kompilacyjną ‘Dark Side of the Blues A Tribute to Danzig’. Zespół ma na koncie wiele koncertów w całej Polsce z kapelami z kraju jak i z zagranicy m.in. na Juwenaliach Uniwersytetu Łódzkiego 2010. Inspiracje muzyczne czerpią z klasycznego, gitarowego grania spod znaku Black Sabbath oraz z pustych butelek po Żubrze.

J. D. Overdrive to zespół grający mieszankę stoner rocka z southern metalem. Powstał w marcu 2007 roku w Katowicach. Początkowo grał szeroko pojęty rock/metal, jednak z biegiem czasu styl grupy zszedł na ścieżkę przesiąkniętego amerykańskimi bezdrożami i teksańskim piachem southern/stoner rocka i metalu. Ich debiutancki album – “Sex, Whiskey & Southern Blood” – pojawił się w sklepach w maju 2011. Mówią o sobie : „Nie zmieniło się wiele. Dalej mamy w dupie sławę, pieniądze i medialną prostytucję uprawianą przez pseudo-artystów w tzw. polskim show-businessie. Dalej wolimy pić whiskey na przemian z hektolitrami piwa i słuchać starego, dobrego rock’n’rolla. A teraz wreszcie prezentujemy światu naszą debiutancką płytę, która ostatecznie określa to, czym był, jest i będzie J. D. OVERDRIVE. Pamiętajcie: zło przyjechało do miasta i zamierza zostać tu na dłużej…”

Tumour Of Soul, a obecnie TOfS swoje początki datuje na rok 2000, kiedy to kilku początkujących muzyków z Tomaszowa Mazowieckiego postanowiło założyć zespół muzyczny i po prostu grać metal.
W 2010 oraz na początku 2011 roku zespół przeszedł spore zmiany personalne i stylistyczne. Wokalista został zastąpiony wokalistką. TOfS odszedł od preferowanego thrash/death metalu i zaczął oscylować wkoło klimatów stoner metalowych i hard rockowych, gdzieś jednak cięgle daje się słyszeć thrash metalowe riffy, które są umiejętnie przemycane do nowych kompozycji.
www.facebook.com/tumourofsoul

River of Booze jest cyklem koncertów rockowo-metalowych odbywającym się w Łodzi. Organizatorzy z uporem starają się udowodnić, że rock’n’roll żyje i ma się dobrze. Koncerty mają też na celu promowanie wartościowych zespołów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jak sama nazwa wskazuje, występujące zespoły łączy miłość do napojów wyskokowych.
Więcej info: www.facebook.com/riverbooze

PODZIEL SIĘ