Progrock 2009

Juz 17. lutego odbędzie się event, wymagający obowiązkowej obecności wielbicieli progresywnych brzmień – dwudniowy Festiwal Rocka Progresywnego Progrock 2009 w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego. Zgromadzi on największe gwiazdy polskiej i światowej sceny progrockowej. Będzie to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Po raz pierwszy impreza ta będzie miała rangę festiwalu i trwać będzie 2 dni. Niezwykłe święto miłośników progresywnych brzmień! Mocnymi rifami w Katowicach karmić będą Tinyfish, Shadowland, SBB, DeeExpus, Overhead i RPWL. Bilety na tą muzyczną ucztę w serwisie Ticket Online.

Śląsk z wolna staje się najważniejszym punktem na mapie progrockowej Polski, a Teatr Śląski swoistą mekką miłośników progresywnych brzmień. To właśnie w Katowicach w przeciągu ostatnich kilku lat występowały takie gwiazdy jak Pendragon, Credo, Final Conflict, SBB, Satellite, Arena, Landmarq, Galahad, Caamora, czy Fish… Już 17 lutego kolejne wydarzenie, którego nie można ominąć – Progrock 2009.

Festiwal Rocka Progresywnego – Progrock 2009.
16 – 17.02.2009 – Katowice, Teatr Śląski, godz. 17:30

Muzyka Tinyfish – zespołu, którego nazwa oznacza „małą rybkę”, „płotkę” – to muzyka nieco prostsza i bardziej przystępna niż klasyczny prog rock. To piękne melodie, bez niepotrzebnych udziwnień i złożoności. Tinyfish to świetna propozycja zarówno dla miłośników progrockowych brzmień jak i tych, którzy odnajdują się w nieskomplikowanym, rockowym graniu. Shadowland prezentuje odmienny styl progrockowego podejścia muzycznego. Ta kultowa brytyjska grupa zmierzała w kierunku cięższej strony czystego rocka progresywnego, ale równocześnie zachowała melodyjność i emocjonalność właściwą temu kierunkowi. Natomiast grupa DeeExpus jest kolejnym w rzędzie brytyjskim zespołem z wysokiej półki progresywnych brzmień. Kolejne zespoły: SBB, Overhead i RPWL udowadniają, że nie tylko brytyjczycy mają w sobie niesfornego rockowego ducha. Polskie SBB, mieszając jazz i blues wykreowała swój własny, charakterystyczny i wyjątkowy styl rockowy. Koncert na festiwalu Progrock 2009 to kulminacja ich trasy. Finowie z Overhead i Niemcy z RPWL ze swoimi dynamicznymi przejściami i ciekawymi połączeniami dźwięków gwarantują różnorodność stylistyczną tego, co nazywa się rockiem progresywnym.

PODZIEL SIĘ