Premiery Burial Hordes i Heretic Cult Redeemer wkrótce w Hellthrasher

Burial+HordesHellthrasher Productions otwiera nowy rok premierowymi materiałami dwóch greckich zespołów – Burial Hordes i Heretic Cult Redeemer. Dołączają one tym samym do grona swoich rodaków z Resurgency, War Possession i Serpent Noir, którzy również mają na swoim koncie współpracę z wielkopolskim labelem.

Z trzecim w dorobku albumem powracają „przetransferowani” z Pulverised Records weterani greckiego undergroundu – Burial Hordes (w składzie m.in. muzycy Dead Congregation i Enshadowed). Krążek „Incendium” ukaże się 10 lutego i zawierać będzie ponad 40 minut bestialskiego black/death metalu, spowitego gęstą, nihilistyczną atmosferą.

Wokalista grupy, Cthonos, komentuje: „po ponad 5 latach od premiery naszego poprzedniego pełnowymiarowego materiału powracamy z 8 nowymi nagraniami, łączącymi nasze dotychczasowe black metalowe oblicze, z elementami mglistego, zdysonansowanego death metalu. Po raz pierwszy w karierze zdecydowaliśmy się wykorzystać 7-strunowe gitary i 5-strunowy bas, dzięki czemu nasze brzmienie jest dużo bardziej złożone pod względem harmonicznym, a cała płyta mroczniejsza i bardziej klaustrofobiczna niż wszystko, co do tej pory nagraliśmy. Album został zmiksowany przez Devo (Marduk) w szwedzkim Endarker i jesteśmy w 100% zadowoleni z potężnego brzmienia jakie udało mu się uzyskać. Całość zdobi znakomita okładka autorstwa Marka Riddicka, która doskonale uchwyca klimat Incendium. Dla nas to płyta kompletna.”

Albumu można posłuchać w przedpremierowym streamingu poniżej:

Na końcówkę lutego wytwórnia zaplanowała ponadto kompaktową wersję debiutanckiego, konceptualnego albumu black metalowego kwartetu Heretic Cult Redeemer. Płyta, którą na jesieni ubiegłego roku wydał na winylu niemiecki label Iron Bonehead Productions, doczekała się już wielu pochlebnych recenzji w metalowej prasie. Decibel Magazine nazwał ją „duszną, atonalną eksploracją wewnętrznego kosmosu”, serwis Winter Torment – „black metalowym arcydziełem”, zaś Wormgear Zine „albumem, którego brzmienia nie sposób porównać z niczym innym”. Całość jest dostępna do odsłuchu pod poniższym linkiem: hereticcultredeemer.bandcamp.com/

Więcej szczegółów niebawem.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ