Premiera nowej płyty IBLIS.

Od 10 marca, na oficjalnej stronie brytyjskiej wytwórni Death To Music Productions macie możliwość darmowego pobrania debiutanckiej płyty avant-garde/progressive metalowego IBLIS. Internetowa wersja “Menthell” oprócz półgodzinnej dawki muzyki, zawierać będzie także dołączony plik PDF z oryginalnymi grafikami ilustrującymi teksty poszczególnych utworów. Obrazy zostały przygotowana przez Traktora – basistę zespołu – specjalnie z myślą o wirtualnej wersji albumu. Traktor jest odpowiedzialny również za nieco odmienną od internetowej, oprawę graficzną limitowanego do 300 szt. digipacka, który jest już dostępny za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego IBLIS: www.iblis.8merch.com.

Płytę można w ciemno zarekomendować miłośnikom Virus, The Konsortium, Master’s Hammer czy starego Opeth, ale nie tylko. W przedpremierowej recenzji krążka opublikowanej na łamach Psychozine.eu, redaktor Grzegorz Fijałkowski o muzyce Krakusów pisze następująco:

“…”Menthell” to udana synteza wielu kierunków, w jakich poszły m.in. Mord’A’Stigmata, Tenebris, Turin Turambar, wczesny Riverside czy nieco zapomniany Different State. Ten pozornie stylistyczny kalejdoskop jest jednak nadzwyczaj umiejętnie skomponowany w nietuzinkową i zarazem przyswajalną całość. Wyraźnie słychać, że nie jest to awangarda dla samej awangardy, tylko rezolutnie, zapewne też z premedytacją przygotowany album, gdzie wszystkie utwory mają swój wspólny mianownik. Naturalnie sporo w nich zawiłości, niedomówień, co najmniej zaskakujących zwrotów akcji, lecz jednocześnie muzyka Iblis jest bardzo nośna, wciągająca, żeby nie powiedzieć, że czasami na swój przewrotny sposób nawet przebojowa. Połamana rytmicznie, napastliwa, momentami przygnębiająca i niepokojąca, kiedy indziej transowa i zniewalająca….”

Ponadto przypominamy, że za pośrednictwem Death To Music Prod. IBLIS udostępnił również bezpłatnie swoje poprzednie wydawnictwo “Nuklear Rock’n’Roll”, które od kilku tygodni dostępne jest na serwerze www.deathtomusic.com.

PODZIEL SIĘ