Podziękujmy Jimmiemu

gitara1. maja we Wrocławiu już po raz siódmy odbędzie się Thanks Jimi Festival. „Ideą festiwalu jest popularyzacja gry na gitarze i złożenie hołdu Jimiemu Hendrixowi za to, co zrobił dla muzyki gitarowej”, mówi organizator festiwalu Leszek Cichoński. „To nowa pierwszomajowa tradycja, przyciągająca tysiące gitarzystów”, kończy. Honorowym gościem tegorocznego Thanks Jimi Festival będzie rockowa grupa Deep Purple. Gitarzysta zespołu Steve Morse poprowadzi największą gitarową orkiestrę świata wraz z Leszkiem Cichońskim.

Na zeszłorocznym festiwalu został ustanowiony Gitarowy Rekord Świata. Obecnie należy on do muzyków z Kalifornii. Organizatorzy liczą, że w maju rekord Guinessa wróci do Wrocławia. Gitarzyści wszystkich stylów łączcie się!, nawołuje współorganizator festiwalu Krzysztof Jakubczak.

Muzycy zmierzą się z utworem „Smoke on the Water”, umieszczonym przez magazyn „Q” na 12. miejscu listy 100 najlepszych gitarowych utworów wszech czasów. Rekord będzie bity na wrocławskim rynku o 12. Koncert rozpocznie się o godzinie 19 na Polach Marsowych. Bilety na to wydarzenie już są dostępne w serwisie Ticket Online w cenie 108 zł. Dla zarejestrowanych gitarzystów wejściówki będą dostępne w niższej cenie.

Płyta, promująca festiwal i poświęcona Jimiemu „Hey Jimi. Polskie gitary grają Hendrixa” została nominowana do Fryderyków 2008. „Ideą festiwalu jest popularyzacja gry na gitarze i złożenie hołdu Hendrixowi za to, co zrobił na muzyki gitarowej”, mówi Leszek Cichoński. „Dlatego krążek oprócz muzyki zawiera gitarowe lekcje video a na naszej stronie do znalezienia jest instruktaż, jak przygotować się do bicia rekordu”, dodaje.

PODZIEL SIĘ