PAGANFEST w Krakowie już w pierwszy dzień wiosny!

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią długo oczekiwana pierwsza w historii polska odsłona festiwalu metalowego PAGANFEST.
Miejsce: krakowski klub Studio, czas: poniedziałek 21 marca,
skład: KORPIKLAANI (Finlandia), UNLEASHED (Szwecja), MOONSORROW (Finlandia), VARG (Niemcy), ARAFEL (Izrael/Rosja/Niemcy) oraz KIVIMETSÄN DRUIDI (Finlandia).

W lutym br. ma premierę nowy album KORPIKLAANI pt. “Ukon Wacka”. Tradycyjnie znalazł się na nim m.in. utwór o tytule nawiązującym do trunku, tym razem jest to “Tequila” – powstał do niej teledysk, którego fragment posłużył do stworzenia zgrabnego trailera PAGANFESTU.

Także w lutym br. pojawi się w sprzedaży nowa płyta MOONSORROW pt. “Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa”. Fragmenty utworów dostępne są na zespołowych profilach w popularnych portalach społecznościowych oraz na stronie sklepu Amazon.

Występ weteranów z UNLEASHED na PAGANFESCIE jednocześnie odmierzy rok od wydania ich ostatniego albumu pt. “As Yggdrasil Trembles”, 5 lat od ich pamiętnego występu na katowickiej METALMANII, a także 20 lat od premiery ich debiutanckiego pełnowymiarowego wydawnictwa pt. “Where No Life Dwells”, z którego pochodzi m.in. utwór pt. “Before the Creation of Time”, opatrzony stylowym oldskulowym teledyskiem. (www.youtube.com/watch?v=R3UHfA5dCAw)

VARG już dzielą się z fanami kawałkami ze swego wydawnictwa pt. “Wolfskult”, które w marcu br. trafi do rąk fanów. W sieci można posłuchać ciekawego utworu pt. “Wir Sind Die Wölfe”. (www.metalunderground.com)

ARAFEL wzbogacili swoją dyskografię w styczniu br. zbierającym bardzo dobre recenzje albumem pt. “For Battles Once Fought”, który został nagrany, zmiksowany i zremasterowany w znanym białostockim studiu braci Wiesławskich, mających na koncie współpracę z BEHEMOTHEM, VADEREM czy DECAPITATED. Jest to pierwsza płyta grupy nagrana z Helge Stang, ekswokalistką EQUILIBRIUM.
(www.youtube.com/watch?v=bCkakuQuIMg)

Ostatnie dotychczas wydawnictwo KIVIMETSÄN DRUIDI pt. “Betrayal, Justice, Revenge” trafiło na rynek w lipcu 2010 r. Zawiera m.in. pieśń pt. “Desolation: White Wolf”, która ma spore szanse zabrzmieć w wersji live na PAGANFESCIE, natomiast w internecie można ją odtworzyć wraz z klimatycznym klipem. (www.youtube.com/watch?v=mMV8fxGMDfw)

Organizatorzy PAGANFESTU postanowili utrzymać 99 PLN jako cenę biletu obowiązującą przez cały okres przedsprzedaży. Koszt biletu w dniu koncertu to 120 PLN. Osoby, które kupiły bilety w przedsprzedaży w tej ostatniej cenie, proszone są o zgłoszenie się na bramce przy wejściu na koncert, gdzie otrzymają zwrot 21 PLN lub gadżet-niespodziankę.

PAGANFEST
KRAKÓW, KLUB STUDIO, UL. BUDRYKA 4
PON. 21.03.2011 – 1. DZIEŃ WIOSNY
WSTĘP: 18.00, START: 19.00

BILETY: 99 PLN W PRZEDSPRZEDAŻY, 120 PLN W DNIU KONCERTU, DOSTĘPNE W SIECI EVENTIM (EVENTIM.PL, SKLEPY MEDIA MARKT, SKLEPY SATURN, SALONY EMPIK); BILETY KOLEKCJONERSKIE DOSTĘPNE W KRAKOWIE: KLUB STUDIO, KLUB LOCH NESS, METAL SHOP

PODZIEL SIĘ