Orły Death Metalu w Polsce

Eagles of Death MetalEagles Of Death Metal to kapela z Kaliforni, grająca charakterystycznego rocka z garażowymi jego elementami. Grupa jest projektem Josha Homme’a – lidera zespołu Queens Of The Stone Age i Jessego Hughesa. W Polsce pojawią się drugi raz. Tym razem zagrają w Klubie Proxima w sobotę, 14. marca. Przed kalifornijskim duetem zagra Black Box Revelation – gitarowy band z Belgii. Bilety na to wydarzenie wciąż dostępne w serwisie Ticket Online.

Trasa, podczas której zespół odwiedzi Polskę, związana jest z promocją albumu „Heart On”, który ukazał się w październiku ubiegłego roku. Krążek uzyskał przychylne recenzje między innymi wmagazynie Rolling Stone. „Duet proponuje muzykę nieco bardziej taneczną, odchodząc jednocześnie po cichu od formy muzycznego pastiszu. Łączą boogie z charakterystycznymi dźwiękami perkusji i są przy tym nieźle pokręceni”, pisał magazyn w recenzji ich płyty.

Eagles Of Death Metal wbrew swojej nazwie nie grają death metalu. Ich muzyka to dawka rock’n’rollowego szaleństwa zainspirowanego muzyką Rolling Stones, The Who, czy Led Zeppelin. Na żywo do zobaczenia w Proximie.

Klub Proxima
Sobota, 14.03.2009
19:00

PODZIEL SIĘ