Organizatorzy OSTFEST 2012 ujawniają datę oraz obsadę czwartej odsłony ostrołęckiego festiwalu.

EverMetalZine Patronuje i Poleca !

x

Jako pierwszy zaprezentuje się zespół konkursowy. To nowość na czwartej odsłonie imprezy. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do końca kwietnia na adres: ostfest@o2.pl

Tegoroczny OstFest zgodnie z tradycją odbędzie się w Karczmie Kurpiowskiej Ostoja dnia 09.06.2012.
Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 16.00.
Ceny biletów: – przedsprzedaż: 20 PLN // – w dniu koncertu: 25 PLN

Więcej informacji i aktualizacji możecie znaleźć na stronach OstFest:
Facebook: www.facebook.com/ostfest.info
MySpace: www.myspace.com/ostfest

Gwiazdą festiwalu został ERIS IS MY HOMEGIRL, który zdobył ogólnopolską popularność, jako finalista polskiej edycji Must Be The Music. Tylko muzyka. Wzmożone zainteresowanie zespołem zaowocowało m.in. wiosenną trasą po Polsce u boku grupy Vader. Oto co mówią o swojej twórczości: Nasza muzyka to mieszanka metalcore, crabcore i deathcore i nu-metalu, rocka z elementami funku. Gramy to, co kochamy i mamy nadzieję, że Wam też się spodoba! (www.facebook.com/ErisIsMyHomegirl)

Więcej info o pozostałych kapelach :

Pochodzący z Austrii DEVASTATING ENEMY będzie jedynym zagranicznym gościem czerwcowej imprezy. Muzycznie zespół serwuje intensywną mieszankę melodyjnego death metalu z elementami żywiołowego deathcore. W ubiegłym roku grupa zadebiutowała albumem The Fallen Prophet (www.facebook.com/devastatingenemy).

Ostrołęcki EMPATIC, będący także współorganizatorem OstFest, to zespół, który radzi sobie coraz lepiej nie tylko na krajowej scenie. Najlepszym tego dowodem niech będzie fakt, że na początku tego roku ich debiutancki album Gods Of Thousand Souls doczekał się europejskiej reedycji za sprawą austriackiej Terrasound Records. Zaawansowana technicznie mikstura melodyjnego thrash/death metalu spotkała się również z bardzo pozytywnymi ocenami wielu zagranicznych mediów muzycznych. (www.facebook.com/empatic.info)

Toruńska BUTELKA to bardzo kontrowersyjny zespół, szczególnie z uwagi na swoje dosadne i zarazem humorystyczne teksty, w których lider McButelka nikogo nie oszczędza od sarkastycznej krytyki. Mocne słowa, równie mocna muzyka i nietuzinkowy sceniczny show są najmocniejszymi atutami grupy. (www.butelka.net)

Warszawska thrash metalowa formacja WAR-SAW niedawno zakończyła prace nad swoim debiutanckim albumem Nuclear Nightmare, który powinien ukazać się jesienią tego roku. Zespół ma bogate doświadczenie sceniczne, które z pewnością zaprocentuje solidnym i żywiołowym występem.(www.war-saw.net)

Death metalowy kwintet NEYRA również zarejestrował swój płytowy debiut Madness In Progress. Wprawdzie nie znamy jeszcze daty premiery albumu, ale jak zapewnia zespół, jak najbardziej podczas OstFest zaprezentuje fragmenty najnowszego dzieła. Warszawski zespół to przedstawiciel najcięższej i najbrutalniejszej odmiany metalu, jaki będziecie mieli okazję zobaczyć tego dnia. (www.facebook.com/neyraband)

Pochodzący z Różana EVIL MUSIC DEALERS to przedstawiciele ostrego gitarowego grania. Domeną ich muzyki są melodyjne riffy i wyjątkowo surowe brzmienie. Podbili lokalną scenę i nie zamierzają na tym poprzestać.(www.myspace.com/evilmusicdealers)

PODZIEL SIĘ