Onslaught na jedynym koncercie w Polsce!!!

13 kwietnia 2011 zawita do Polski, dokładnie do katowickiego Megaclubu, w ramach trasy “Screaming for Violence Tour 2011” brytyjska legenda thrash metalu – Onslaught, promujący nowy album „Sounds of Violence.” Wraz z nim na scenie pojawią się niemieckie Suidakra i Debauchery oraz śląskie zespoły The No-Mads i Świniopas.

Onslaught powstał w 1983 i wydał dotąd cztery albumy, w tym po reaktywacji w 2004, świetny “Killing Peace” w 2007. Początkowo zespól wzorował się na drugiej fali punk rocka i zespołach takich jak Discharge i The Exploited. Po zmianach w składzie i pod wpływem wczesnych wydawnictw grup thrashmetalowych zaczął grać ten gatunek muzyczny. “Sounds of Violence” – najnowszy dziecko grupy, które ukaże się 28 stycznia 2011 roku, – potwierdza, że ekipa z Anglii jest w wysokiej formie. Dwóch nowych utworów można juz teraz posłuchać na profilu myspace grupy. Dodatkowo muzycy zaprosili Phila Campbella z Motorhead i Toma Angelrippera z niemieckiego Sodom na nagranie singla z coverem utworu legendarnego Motorheada “Bomber”, który także jest dostępny do odsłuchania na ich myspace.

Suidakra to niemiecka grupa wykonująca ludyczny death metal z wpływami folku celtyckiego. Podczas 14-letniej kariery nagrali 9 albumów długogrających oraz zagrali ponad 200 koncertów, w tym wiele tras europejskich i północno-amerykańskich. Są również znani z używania tradycyjnych instrumentów, takich jak dudy, banjo i piszczałka.

Debauchery grupa ze Stuttgartu w Niemczech wykonująca death metal. Powstała w 2000 roku pod nazwą Maggotcunt, od 2002 pod obecną nazwą. Grupa początkowo składała się z Thomasa Gurratha (wokal, gitary, bas) oraz Daniego (perkusja), który jednak został zmuszony do odejścia z zespołu w 2006, po bójce na scenie z Thomasem. Od tamtego czasu Thomas jest jedynym oficjalnym członkiem zespołu, nagrywa w studiu wokale, gitarę i bas oraz produkuje wszystkie albumy, zaś do zarejestrowania perkusji i prowadzącej gitary zatrudnia muzyków studyjnych. Od 2008 koncertowi muzycy Debauchery, zwani Kill Team, zmieniają się. W maju 2010 Thomas zmuszony został do zrezygnowania z pracy nauczyciela, ponieważ jego mentalna niestabilność powoduje, że jest niebezpieczny w obecności dzieci. Musiał wybrać między pracą a muzyką. Wybrał to drugie. Zespół ma na koncie 6 płyt długogrających, w tym ostatni wydany przez AFM Records „Rockers & War” z 2009 r. Na 25 marca wytwórnia zapowiada premierę kolejnej płyty „Germany’s next Death Metal”.

Właśnie ta trójka zespołów wspierana przez thrashmetalową ekipę z Katowic The No-Mads dowodzoną przez wokalistkę Sylwię Papieską i gitarzystę Przemka Latacza oraz śląski zespół crossoverowy Świniopas, który ostatnio wydał świetny album “Eat Pizza or Die”, zagra 13 kwietnia 2011 w katowickim Megaclubie.

Screaming for Violence Tour 2011

Onslaught
Suidakra
Debauchery
The No-Mads
Świniopas

13.04.2011
Megaclub
ul. Żelazna 9
Katowice
www.megaclub.pl
wejście od 18:00

bilety:
40zł – dostępne w biurze Megaclubu
42zł – dostępne w sklepach All (Katowice, ul. Mickiewicza 14) / Czas (Gliwice, ul. Zwycięstwa 1) / Rondo Music (Zabrze, Centrum Handlowe M1) / Metalshop (Kraków, ul. Długa 17)
44zł – dostępne w TicketPro: Empik/Saturn/MediaMarkt
55zł – w dniu koncertu

Organizator: Piona-Art www.myspace.com/pionaart

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ