Onslaught już za dwa tygodnie w Stolicy Górnego Śląska.

x

Już za dwa tygodnie Śląsk nawiedzi brytyjski zespół thrashowy Onslaught promujący zbierający świetne recenzje album “Sounds of Violence”. Zagrają oni w katowickim Megaclubie 13 kwietnia. Towarzyszyć im będzie niemiecka grupa Suidakra, wykonująca melodyjny death metal z wpływami folkowymi. Niestety w ostatnie chwili z udziału w trasie wycofała inna niemiecka formacja Debauchery. W Katowicach zagranicznych gości wspomogą śląskie zespoły The No-Mads i Świniopas.

Onslaught powstał w 1983 i wydał dotąd cztery albumy, w tym po reaktywacji w 2004, świetny “Killing Peace” w 2007. Początkowo zespól wzorował się na drugiej fali punk rocka i zespołach takich jak Discharge i The Exploited. Po zmianach w składzie i pod wpływem wczesnych wydawnictw grup thrashmetalowych zaczął grać ten gatunek muzyczny. “Sounds of Violence” – najnowszy dziecko grupy, które ukaże się 28 stycznia 2011 roku, – potwierdza, że ekipa z Anglii jest w wysokiej formie. Dwóch nowych utworów można już teraz posłuchać na profilu myspace grupy. Dodatkowo muzycy zaprosili Phila Campbella z Motorhead i Toma Angelrippera z niemieckiego Sodom na nagranie singla z coverem utworu legendarnego Motorheada “Bomber”, który także jest dostępny do odsłuchania na ich myspace. Ostatnimi czasy zespół opuścił definitywnie wieloletni perkusista kapeli Steve Grice. Onslaught znalazł już następcę dotychczasowego pałkera w osobie Michael-a Hourihan-a znanego z takich kapel jak Extreme Noise Terror i Desecration. W składzie z Michaelem zagrają również w Katowicach !

Suidakra to niemiecka grupa wykonująca ludyczny death metal z wpływami folku celtyckiego. Podczas 14-letniej kariery nagrali 9 albumów długogrających oraz zagrali ponad 200 koncertów, w tym wiele tras europejskich i północno-amerykańskich. Są również znani z używania tradycyjnych instrumentów, takich jak dudy, banjo i piszczałka.

Szczegóły koncertu:

Scream for Violence Tour 2011
13.04.2011

Onslaught
Suidakra
The No-Mads
Świniopas

Megaclub
ul. Żelazna 9
Katowice
www.megaclub.pl
wejście od 18:00

bilety:
40zł – dostępne w biurze Megaclubu
42zł – dostępne w sklepach All (Katowice, ul. Mickiewicza 14) / Czas (Gliwice, ul. Zwycięstwa 1) / Rondo Music (Zabrze, Centrum Handlowe M1) / Metalshop (Kraków, ul. Długa 17)
44zł – dostępne w TicketPro: Empik/Saturn/MediaMarkt
55zł – w dniu koncertu

EverMetalZine Patronuje i Poleca !

PODZIEL SIĘ