Ogromny wysyp kapel na najbardziej brutalnej imprezie naszego globu !

x

Plejadę gwiazd tegorocznej edycji jako pierwsi w kolejności uświetniają weterani brytyjskiego doom/stonerowego przyłożenia, czyli CATHEDRAL, którzy niedawno ogłosili, iż wkrótce definitywnie zakończą swoją karierę. Występ na Brutal Assault to jedna z ostatnich okazji do zobaczenia ich na żywo! Będzie również mieli możliwość bujania się, tudzież uskutecznienia finalnego zgonu w namiocie, w rytm nastrojowych kompozycji ANATHEMY. Po trzyletniej nieobecności ponownie odwiedzą Brutal Assault i zaprezentują swój najnowszy album: “We’re Here Because We’re Here”, który w kręgach progrockowym uznawany jest za jedno z najlepszych wydawnictw 2010 roku.

x

Kolejnym ogromne wzmocnienie składu brutalnego weekendu to Holendrzy z ASPHYX. Po świetnie przyjętej najnowszej płycie, można spodziewać się koncertu, który przywróci do życia nawet umarłego, podmytego z grobu przez zeszłoroczną powódź. W krzewieniu holenderskiej kultury oraz zapewne tworzeniu specyficznej zielonej chmury za kulisami, pomoże im HAIL OF BULLETS. Obecność melodyjnego death metalu wprost z Finlandii – NORTHER – w tym towarzystwie, bynajmniej tętna nie podnosi. Trochę lepiej sytuacja powyższa wygląda w przypadku ich sąsiadów zza miedzy, czyli szwedzkich melodyjnych deathmetalowców ze SCAR SYMMETRY.

x

Kochający bozię amerykańscy metalcorowcy z AS I LAY DYING na pewno podgrzeją temperaturę krwi wszystkich byłych, zbuntowanych dzieci marii. Chłopaki zaprezentują podczas festu repertuar z nowej płyty “Rise Powerless”. Zapewne garderoby dzielić nie będą z legendarnymi czcicielami rogatego kozła, czyliż MAYHEM, który zagra specjalny koncert poświęcony kultowemu albumowi “De Mysteriis Dom Sathanas”! Wszystkich zwolenników ochoczego malowania ryja, zapewne ucieszy również informacja, iż podczas festiwalu usłyszą także 1349 oraz ABSU. Wielbiciele flaków również nie poczują się zawiedzeni. Hiszpańscy grindcorowcy z HAEMORRHAGE dadzą im litry powodów do chorej radości. Miłośnicy ambitniejszej zabawy oraz dumania przy browarze nad technicznymi aspektami death metalowej wirtuozerii z pewnością licznie przybędą na występ ATHEIST. Miejmy nadzieje, że tym razem amerykanie nie upalą zielskiem połowy backstage-u. Dla szukających delikatnego wyciszenia mamy natomiast dwa doom metalowe projekty, w których grają byli członkowie Type O Negative: Kenny Hickey i Johnny Kelly (SEVENTH VOID) oraz Sal Abruscato (A PALE HORSE NAMED DEATH).

Listę nowych zespołów zamykają brytyjscy symfoniczni black metalowcy z HECATE ENTHRONED, thrashowcy z SYLOSIS oraz norwedzy z death metalowego BLOOD RED THRONE. Szczególnie ta ostatnia kapela, z pewnością budzi do życia wyszczerbiony uśmiech niejednego z Was !

Bilety z promocyjnej puli zostały już wyprzedane. W okresie od lutego do kwietnia 2011 bilety będzie można kupić za 1200 Czeskich Koron na Shindy.cz lub 1400 czeskich koron przez Paypal. Od maja do lipca cena biletu będzie wynosiła 1300 CZK na Shindy.cz oraz 1500 CZK dla zakupów przez Paypal. Na miejscu cena zostanie podwyższona do 1600 CZK. Więcej informacji już wkrótce. Również, a może przede wszystkim na naszych stronach !

EverMetalZine Patronuje, Poleca i tłumnie na miejsce przybędzie !

PODZIEL SIĘ