Nowy teledysk i plany wydawnicze Neuronii.

x

Neuronia przedstawia zupełnie nowy teledysk do utworu „Slipping into Oblivion”. Można go obejrzeć w serwisie Youtube pod tym adresem: Link

Klip promuje wydaną w marcu płytę „Follow the White Mouse”. Zdjęcia zostały nakręcone 19 października w klubie Metal Cave na warszawskiej Woli. Produkcją zajęła się firma TwójTeledysk.pl, reżyserem materiału jest Wojciech „Thom” Hołysz, na co dzień gitarzysta poznańskiej formacji deathmetalowej Empty Playground.

Teledysk, podobnie jak i tekst samego utworu, podkreśla motywy zagubienia w wielkim mieście, wyścigu szczurów i konsumpcyjnego trybu życia. – Często jest tak, że w wielkim mieście życie toczy się nieludzko szybkim rytmem – najważniejsza jest kariera, zarabianie pieniędzy, wszystko inne schodzi na dalszy plan – mówi Maciek „Tektur” Nawrot, wokalista Neuronii i autor tekstu. – Ludzie często dokonują niewłaściwych wyborów – często bardzo dramatycznych, zapętlają się w tym wszystkim i w pewnym momencie zatracają to, co powinno być dla nich ważne – własną tożsamość, pamięć o swoich bliskich, korzeniach, o tym kim naprawdę się jest. Ten numer jest o tym, żebyśmy zawsze pamiętali o tym, kim jesteśmy, o swojej godności i marzeniach – dodaje.

Wraz z premierą nowego klipu Neuronia ujawnia plany wydawnicze na najbliższy czas. Zespół jest w trakcie prowadzenia rozmów licencyjnych z ukraińskim wydawnictwem Metal Scrap Records w sprawie wydania „Follow the White Mouse” na rynku Wschodniej Europy, a także dystrybucji materiału w innych krajach Europy i świata.

W najbliższych planach zespół ma również wydanie cztero-utworowego EP, które prawdopodobnie ukaże się na przełomie lutego i marca 2011. Neuronia zakończyła już działalność koncertową na bieżący rok i koncentruje się na szlifowaniu i aranżowaniu nowego materiału, który ma się znaleźć na nowym wydawnictwie.

Płytę „Follow The White Mouse” można nabyć w sieci salonów Empik, dobrych sklepach muzycznych oraz w licznych sklepach internetowych, lub w formie cyfrowej na stronie www.neuronia.bandcamp.com

PODZIEL SIĘ