Nowa Płyta HIRAX “EL Rostro De la Muerte” dostępna od 17 listopada.

hirax
Premiera najnowszej długogrającej płyty thrashmetalowców z HIRAX, “El Rostro de la Muerte” (“The Face of Death”), zaplanowana jest na 16 listopada 2009 w Europie. To pierwsza duża płyta od czasu albumu “The New Age Of Terror” wydanego w 2004 roku. “El Rostro de la Muerte” to podwójny studyjny wysiłek – połączenie umiejętności dwóch producentów, z którymi zespół pracował podczas trzech ostatnich produkcji. Nowe numer nagrane zostały przez John’a Haddad’a w Trench Studio w Corona, California i zmiksowane przez Michael’a Rozen’a Speed Semen Clove Factory w North Hollywood. Materiał zawierać będzie także bonusowy utwór, który do tej pory pojawił się jedynie na singlu “Chaos and Brutality” wydanym w 2007 roku. “Dzięki połączeniu znajomości procesu nagrywania i produkcji Haddad’a i Rozen’a osiągnęliśmy dokładnie takie brzmienie jakie planowaliśmy na “El Rostro de la Muerte”,” komentuje wokalista i lider Katon W. De Pena. “Z Haddad’em współpracowaliśmy na naszych dwóch ostatnich singlach “Assassins of War” i “Chaos and Brutality”. Człowiek ten doskonale rozumie siłę i szybkość HIRAX i wie w jaki sposób wydobyć nasz talent. Darzymy go ogromnym szacunkiem. Współpraca z Michael’em Rozen’em rozpoczęła się w 2004 roku podczas nagrywania albumu “The New Age of Terror” i cieszymy się, że kolejną płytę mogliśmy nagrywać także z tym człowiekiem. Jego doświadczenie w miksowaniu i produkcji jest tym co potrzebowaliśmy aby osiągnąć mega-epickie brzmienie. Jest to nasz pierwszy raz gdy mieliśmy okazję współpracować z dwoma naszymi producentami jednocześnie, wydaje nam się to całkiem logicznym posunięciem ponieważ obydwaj przywiązują ogromną wagę do detali, na których nam zależy, a także pewna etyka pracy, która nam służy. Muzycznie jest to połączenie wszystkiego, z czego zespół znany był do tej pory i znacznie więcej. TRUE THRASH METAL!”.

“El Rostro de la Muerte” zostanie wydany 16 listopada 2009 na CD w pod szyldem Selfmadegod Records, a na początku 2010 roku jako winylowy LP (Selfmadegod Records/Fast & Furious Records)

Klip promujący “El Rostro de la Muerte” :

Okładkę płyty narysował Ed Repka (MEGADETH, VIOLENCE, DEATH, MUNICIPAL WASTE, NUCLEAR ASSAULT, POSSESSED, TOXIK, WHIPLASH).

Tracklista:
1. Baptized By Fire (4:18)
2. Flesh and Blood (5:46)
3. Eradicate Mankind (3:39)
4. Chaos and Brutality (3:38)
5. El Rostro de la Muerte (The Face of Death) (6:22)
6. Blind Faith (2:49)
7. Horrified (2:52)
8. Battle of the North (1:33)
9. The Laws of Temptation (4:39)
10. Death Militia (1:51)
11. Broken Neck (2:01)
12. Violent Assault (3:32)
13. Cuando Cae la Oscuridad (When Darkness Falls) – instrumental (1:57)
14. Satan’s Fall (6:24)

Więcej info :
www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords
www.hirax.org
www.myspace.com/hirax

PODZIEL SIĘ