Niflheim Fest z Borknagar na czele w marcu 2014 zawita do Polski!

borknagar_posterJeden z najważniejszych przedstawicieli norweskiej sceny metalowej, zespół Borknagar, wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już 9. marca! Pod szyldem Niflheim Fest 2014 – The Winter Solstice, we wrocławskim klubie Alibi, przystanek mieć będzie trasa, na której załodze Oysteina G. Bruna i Vintersorga towarzyszyć będą szwedzkie Manegarm, Ereb Altor oraz fińskie Shade Empire. Można, więc śmiało stwierdzić, że dla licznych w naszym kraju fanów pagan/folk metalu u schyłku zimy szykuje się wręcz pierwszorzędna uczta!

Niflheim Fest 2014 – The Winter Solstice

Borknagar (Nor)
www.borknagar.com
Manegarm (Swe)
www.manegarmsweden.com
Ereb Altor (Swe)
www.erebaltor.com
Shade Empire (Fin)
www.shadeempire.com

Data: 09.03.2014
Miejsce: Wrocłąw, Klub Alibi
Start: 19:00
Bilety: 79zł (przedsprzedaż) / 89zł (w dniu koncertu)
Bilety już dostępne: Eventim, Ticketpro, Bilet oraz sieci Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju;

Bilety kolekcjonerskie: PW Events, Klub Alibi, Rocky Shop, De’Molika, Rock Long Luck (Poznań)

Borknagar – zespół powstały w 1995 roku od razu wyraźnie zaistniał na norweskiej i światowej scenie pagan metal. Lider i założyciel, Oystein G. Brun, już na samym początku istnienia formacji do współpracy zaprosił największe osobowości, m.in. muzyków Enslaved, Arcturus, Emperor czy Gorgoroth. Zmęczony bezkompromisowym graniem w Molested, wraz z nowym zespołem odkrył rejony epickiego i folkowego grania, jednak nadal opartego na słusznych wzorcach, a płyty The Archaic Course czy Empiricism, wydane już kilkanaście lat temu, można po dziś dzień stawiać na panteonie nietuzinkowego, progresywnego grania. Borknagar po dziesięciu latach przerwy w swe szeregi włączył na powrót Vortexa, znanego z Dimmu Borgir czy Arcturus, który z Vintersorgiem tworzy być może najmocniejszy wokalny duet rodem ze Skandynawii!

Oprócz Borknagar, w trasie Niflheim Fest 2014 wezmą udział: Manegarm za Szwecji, jeden z najdłużej działających w tym gatunku zespołów, mający na koncie udział w Heidenfest, m.in. u boku Primordial, Finntroll i Eluveitie; Ereb Altor, dumnie podążający ścieżką ubitą przez ich wielkiego przodka – Quorthona oraz fińskie Shade Empire łączące z powodzeniem charakterystyczne melodie, potężne partie klawiszy z technicznym i melodyjnym death metalem.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ