NEURONIA – premiera „Follow The White Mouse!” już 20 marca – posłuchaj drugiego singla! Występ przed Sabaton potwierdzony!

Warszawska Neuronia przygotowała nowy album „Follow The White Mouse!” – płyta trafi do sklepów 20 marca za pośrednictwem dystrybucji Fonografika. Na drugi krążek, nagrany w studio DBX w październiku i listopadzie, trafi 7 kompozycji + intro i outro: 1.Inside, 2.Make Them Die, 3.Slipping into Oblivion, 4.White Mouse, 5.November Skies, 6.Faster, 7.Death Has Come to Town, 8.Put Your Dukes Up, 9.Outside

W utworze „Make Them Die” zaśpiewał gościnnie Paul z Pandemonium, natomiast w „Faster” na gitarze zagrał Opath z Corruption i Leash Eye. Kolejnym gościem jest Tomasz Osiecki, którego grę na sitarze można usłyszeć w utworze „White Mouse”. Singlem promującym płytę jest utwór ‘Put Your Dukes Up’, natomiast zespół udostępnił na stronie Myspace (www.myspace.com/neuronia) drugi utwór „Death Has Come To Town”. Nowym gitarzystą zespołu został Rafał “Lewy” Lewandowski, który zaliczył już sceniczny debiut w zespole na koncercie w Stalowej Woli. Zespół nakręcił również we Wrocławiu teledysk do „Put Your Dukes Up”. Zdjęcia zrealizowała ekipa DWAEM MEDIA GROUP (www.dwaem.com).

Możemy potwierdzić że Neuronia wystąpi na Military Camp Festival 6 czerwca 2010 (na terenie kampusu WAT, przy klubie Progresja) jako suport Sabaton, Udo i Blaze! Najbliższe koncerty Neuronia zagra już 14 marca w stołecznym klubie Neo, 11 kwietnia we wrocławskim Madness, a 24 kwietnia w Lublinie razem z Corruption.

„Follow the White Mouse” to druga płyta studyjna w dorobku Neuronii, ukazująca jednocześnie bardziej melodyjne i bardziej agresywne oblicze warszawskiego zespołu. Ci, którzy znają Neuronię z poprzedniej płyty – „The Winter of My Heart”, wydanej także nakładem FONOGRAFIKI w lutym 2008 roku – rozpoznają charakterystyczny dla zespołu niepowtarzalny styl i przemieszanie gatunków, ale równocześnie będą zaskoczeni melodyjnością i zupełnie nowym brzmieniem.

W ciągu dwóch lat po debiucie płytowym nastąpiło kilka zmian w składzie Neuronii. W przełomowym dla grupy roku 2009 lukę po perkusiście Łukaszu Szewczyku wypełnił Michał „Thor” Pasternak, a obowiązki głównego wokalisty przejął Maciej „Tektur” Nawrot. Najnowszym nabytkiem jest drugi gitarzysta Rafał „Lewy” Lewandowski. Dzięki uzupełnieniom składu brzmienie zespołu zyskało na jakości i różnorodności.

Na „Follow the White Mouse” Neuronia kontynuuje innowacyjną ścieżkę obraną na debiutanckim albumie i nadal odważnie miesza style. W siedmiu kompozycjach przenikają się nie tylko thrash („Death Has Come to Town”, „Slipping into Oblivion”), melodic death („Make Them Die”) i heavy metal („Faster”), ale także nie słyszany dotąd w dorobku zespołu doom metal („November Skies”). Singlowy „Put Your Dukes Up” to mocna i niejednoznaczna gatunkowo kompozycja, która łączy klasyczną heavymetalową balladę z dynamicznym rytmem perkusyjnym oraz potężnym brzmieniem gitar i wokali. „White Mouse” to z kolei przebojowy, melodyjny i dynamiczny utwór z pogranicza metalu i hardcore’a, zaskakujący egzotyczną wstawką. Całości dopełniają utrzymane w stylistyce dark ambient „Inside” i „Outside”. Całość brzmi niezwykle nowocześnie, świeżo i nietuzinkowo – czegoś takiego nie słyszeliście nigdy wcześniej!

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ