IV edycja Trasy NeckBreaker’s Ball przystanie na chwilę nad Wisłą.

x

Obłędny metalowy bal na złamanie karku odbędzie się w warszawskim klubie Progresja w czw. 17 listopada 2011 r. – to jedyny polski przystanek jesiennej europejskiej trasy NECKBREAKER’S BALL IV w niespotykanie mocnym składzie: DARK TRANQUILLITY (Szwecja), ELUVEITIE (Szwajcaria), DEATH ANGEL (Stany Zjednoczone), VARG (Niemcy), MERCENARY (Dania), OMNIUM GATHERUM (Finlandia).

BREAKDANSOWY BALL IV
czw. 17 listopada 2011 r.
Progresja, ul. Sylwestra Kaliskiego 15a, 01-476 Warszawa
wstęp: 17:00, start: 18:00

bilety: 99 PLN w przedsprzedaży, 120 PLN w dniu koncertu, dostępne w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce (pełna lista tych miejsc na Eventim.pl), np. Media Markt, Saturn, EMPiK, a także w klubie Progresja

Więcej info: www.neckbreakersball.com

oraz

DARK TRANQUILLITY to legendarni współtwórcy tzw. szkoły goeteborgskiej melodyjnego death metalu. Ostatni raz zagrali w Polsce w 2002 r., a więc ich jedyny występ u nas w ramach NECKBREAKER’S BALL IV będzie wielkim rarytasem, na który już szykują się tłumy fanów. Ostatnim wydawnictwem zespołu, jakie pojawiło się na rynku, jest płyta pt. “We Are the Void” z początku 2010 r.

Po kilku odwiedzinach naszego kraju w 2010 r. dla Helwetów z ELUVEITIE będzie to jedyny w 2011 r. występ w Polsce, gdzie są bardzo lubiani i zawsze niecierpliwie oczekiwani. Świetny folk death metal z użyciem bogatego instrumentarium, w którym poza ekwipunkiem typowym dla ciężkiego rocka znajdują się m.in. dudy, flety i lira korbowa stawia ELUVEITIE pośród mistrzów gatunku. Z najnowszej płyty – “Everything Remains As It Never Was” z początku 2010 r. – pochodzi utwór pt. “Thousandfold” opatrzony teledyskiem, zdjęcia do którego kręcono w Polsce, w okolicach Opola.

PODZIEL SIĘ