Mastiphal zakończył nagrania nowej płyty!

x

W studio “Maq” w Wojkowicach zakończono prace nad nagraniami nowej płyty wracającej na scenę legendy polskiego black metalu, katowickiej grupy Mastiphal. W listopadzie zespół udaje się do Sztokholmu, aby w kultowym “Necromorbus Studio” (min. Watain, Funeral Mist czy Destroyer 666) zmiksować utwory, które znajdą się na powrotnej płycie zatytułowanej „Parvzya”.

Sesja nagraniowa albumu trwała przez cały wrzesień pod okiem inżyniera dźwięku Jarosława Toifla. W najbliższych tygodniach zespół uda się do Szwecji, aby tam zmiksować utwory. Miksem i masteringiem płyty zajmie się Sverker Widgren z “Necromorbus Studio”. – “Widda” na codzień jest wokalistą szwedzkiego Demonical i kończy właśnie prace nad nowym albumem swojego zespołu. Do płyty Mastiphal mamy usiąść tuż po nagraniach Szwedów. W Sztokholmie spędzimy tydzień. Miksy rozpoczną się jednak zanim przelecimy na miejsce i część efektów pracy będzie nam już znana. Do Necromorbus dotrzemy już na końcowe szlify, tak aby dopilnować finalnego efektu” – tłumaczy Flauros, wokalista Mastiphal.

Tytuł najnowszego albumu, czyli „Parvzya” (czyt. Paruzja) z greckiego oznacza obecność, przyjście, pojawienie się. – „Nigdy nie byliśmy zbyt skromni. Paruzja ma dla nas związek z powrotem na scenę zespołu Mastiphal. Z drugiej strony jest tu oczywiście aspekt religijny, czyli dzień gniewu pańskiego, któremu towarzyszyć będą wszelkie plagi i nieszczęścia. Ponieważ większość kościołów i religii czeka na paruzję, to dzień sądu ostatecznego jest tematem, który rozpala umysły wielu. My oczywiście mamy inne zdanie w tej materii. Spójrz na okładkę naszego albumu, która została już opublikowana, to zrozumiesz o co nam chodzi. Bunt i rebelia to nieodłączny element muzyki Mastiphal. Można zatem spodziewać się najgorszego! „Man Strikes, God Falls” jak mówi jeden z utworów zamieszczonych na płycie – dodaje wokalista katowickiego zespołu i zapowiada powrót do przełomu lat 80 i 90-tych. – Jest szybko, bardzo ciężko i na pewno bezkompromisowo. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to stuprocentowy old school grania czarnej muzyki. Kiedy słucham tych utworów mam wrażenie jakby znowu była końcówka lat 80-tych. Dlatego pewne jest, że będzie bardzo bezbożnie” – podkreśla Flauros, oprócz którego jedynym muzykiem z oryginalnego składu pozostał gitarzysta Cymeris.

Nowym członkiem zespołu jest natomiast gitarzysta Daamr, z którym Flauros współpracował już w projektach InDread Cold oraz Darzamat. Skład uzupełnia gitarzysta i jednocześnie basista Oppressor oraz perkusista Senator. – Daamr to stary wyga, więc współpraca z nim to sama przyjemność. Również dwaj młodzi muzycy, którzy pojawili się w składzie Mastiphal to nie przypadkowi ludzie. Obaj wnieśli bardzo wiele do nowego oblicza zespołu – mówi Flauros.

Muzycy Mastiphal zarejestrowali jedenaście nowych kompozycji. Jednak tylko dziewięć z nich znajdzie się na wersji CD premierowej płyty. Jeden z dodatkowych utworów jest przeznaczony wyłącznie na winylowe wydanie płyty, zaś drugi został nagrany z myślą o specjalnej kompilacji Silesian Black Attack. – To składanka, na której znajdą się najważniejsze obecnie zespoły black metalowe z naszego regionu. To będzie wspólne wydawnictwo śląskiej elity blackmetalowej. Na jednej płycie znajdą się takie grupy jak Besatt, Furia, Throneum, Massemord czy właśnie Mastiphal. Każdy z zespołów na potrzeby “Silesian Black Attack” zaprezentuje jeden premierowy, autorski utwór. Wydanie również zaplanowane jest na następny rok – tłumaczy wokalista zespołu.

Mastiphal, obok Christ Agony, Behemoth i Graveland, to jeden z najstarszych zespołów blackmetalowych w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku dzięki firmie Witching Hour Productions na rynek trafił retrospektywny materiał zespołu “Damnatio Memoriae” wydany w formie podwójnego digipacka. Zespół ma już za sobą również powrót sceniczny, występując jako gość specjalny podczas dwóch koncertów (Warszawa i Kraków) norweskiego Mayhem. Pierwszy od 15 lat, studyjny materiał Mastiphal, trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku ponownie dzięki Witching Hour Productions.

Obecny skład Mastiphal:
Flauros – vocal
Daamr – guitars, bass
Oppressor – guitars, bass
Cymeris – guitars
Senator – drums

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ