Mastiphal przed Mayhem

Katowicki Mastiphal będzie gościem specjalnym podczas dwóch polskich koncertów legendarnego norweskiego Mayhem – 26 maja w warszawskiej Progresji i 27 maja w krakowskim Loch Ness. Mastiphal obok Christ Agony, Behemoth i Graveland, to jeden z najstarszych zespołów blackmetalowych w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku dzięki firmie Witching Hour Productions na rynek trafił retrospektywny materiał zespołu zatytułowany „Damnatio Memoriae”, a na początek 2011 zapowiadany jest nowy album grupy. Koncerty w towarzystwie Mayhem będą znakomitą okazją, aby zobaczyć zespół na żywo i przekonać się w jakiej formie są Ślązacy po ponad dziesięcioletniej przerwie. Dla nas to spore wyróżnienie, że możemy stanąć na jednej scenie obok Mayhem, bo to przecież najważniejszy zespół black metalowy na ziemi. Po Mastiphal można spodziewać się kilku nowych numerów, które będą stanowiły o obecnym obliczu zespołu. To będzie też znakomita okazja, aby sprawdzić w boju utwory, które znajdą się na nowym albumie – mówi wokalista Flauros.

O tym, że jeden z najstarszych polskich zespołów black metalowych wraca definitywnie na scenę mówiło się już od dłuższego czasu, ale dopiero informacje zapowiadające nowy album potwierdzają ten fakt. Podczas najbliższych koncertów Mastiphal zaprezentują również pełny, nowy skład, w którym zespół nagra powrotny album. – Nasz powrót stał się już faktem, to przesądzone. Od kilku miesięcy pracujemy w zupełnie nowym składzie nad utworami na ten album. Nie ma mowy o żadnych eksperymentach, nowa płyta będzie esencją black metalu. Wracamy do swoich własnych korzeni, ale trzeba pamiętać, że mamy rok 2010, a nie początek lat dziewięćdziesiątych – zapowiada Cymeris, gitarzysta zespołu.

Pierwszy z zapowiadanych koncertów odbędzie się 26 maja w warszawskim klubie Progresja, a dzień później w krakowskim Loch Ness. Wraz z Mayhem i Mastiphal zagra również słoweńska Noctiferia.

Bilety kosztują zł 70 (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu).

Sesja nagraniowa nowego albumu, zatytułowanego roboczo “Parvzya” rozpocznie się 21 czerwca w studiu Maq pod okiem inżyniera dźwięku Jarosława Toiffla. Prace nad nagrywaniem potrwają do końca lipca, a już w sierpniu zespół przeniesie się do szwedzkiego studia Necromorbus , gdzie zostanie zrealizowany miks i mastering płyty. Album spodziewany jest zimą. Oprócz utworów, które znajdą się na płycie zarejestrujemy również jeden dodatkowy numer, który ukaże się na pewnej składance. Na więcej szczegółów trzeba jednak jeszcze poczekać – mówi Flauros, wokalista zespołu.

PODZIEL SIĘ