MASTIPHAL – Nowy utwór do odsłuchania

“The Wall of Phantom” to kolejny nowy utwór Mastiphal, który można odsłuchać na oficjalnym profilu myspace zespołu. Nagranie pochodzi z albumu zatytułowanego “Parvzya”, który ukaże się 15 maja 2011 roku nakładem wytwórni Witching Hour Productions.

“Nieprzypadkowo wybraliśmy “The Wall of Phantom”. To kolejny cios po “Man Strikes God Falls”, który posiada wszystkie najważniejsze elementy, które liczą się dla nas w muzyce. To utwór niezwykle szybki, zajebiście melodyjny i zawierający niesamowicie mocny ładunek agresji. W naszym odczuciu nowe kompozycje Mastiphal są znacznie bliższe esencji muzyki metalowej. Czuć w nich stare metalowe granie, a do tego płyta posiada dwa ważne
elementy: specyficzny klimat i zajebiście dużo szatana”
– podkreśla Flauros, wokalista Mastiphal.

Nagrania powrotnego albumu Mastiphal, który wraca na scenę po blisko 10 letniej przerwie, rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i miały miejsce w dwóch polskich studiach: Maq Studio oraz Hunted House. Na przełomie stycznia i lutego tego roku płyta została zmiksowana przez Sverkera “Widda” Widgren w kultowym szwedzkim studio Necromorbus (znani min. ze współpracy z takimi zespołami jak Watain, Funeral Mist czy Destroyer 666).

“Parvzya” (czyt. Paruzja), czyli “dzień gniewu pańskiego” to dziesięć premierowych kompozycji utrzymanych w klimacie klasycznego black metalu z wyraźnymi wpływami muzyki metalowej lat 80-tych i 90-tych.

“Parvzya” – lista utworów:

1. Intro
2. The Wall of Phantom
3. Under The Sign of the Morning Star
4. May He Rot in Hell
5. Sovereign’s Return
6. Man Strikes God Falls
7. Nihil Esse
8. Parvzya
9. Chosen Obituaries
10. Reclaming the Throne*
11. Triumph of Destruction

* tylko na wydaniu winylowym.

Mastiphal:
Flauros – Vocals
Cymeris – Guitar
Daamr – Guitar, Bass
Oppressor – Guitar, Bass
Senator – Drums

PODZIEL SIĘ