Lost Soul – “Atlantis” latem 2014

Lost Soul - death meal

Po sporym sukcesie “Immerse in Infinity” polski, extreme death black metalowy zespół Lost Soul powraca z nowym albumem! Nowa płyta, zatytułowana “Atlantis – The New Beginning”, zawiera 10 utworów w wersji podstawowej oraz 3 bonusy w wersji specjalnej. W tej chwili album jest miksowany przez Arka Malczewskiego w Sound Division Studio. Oto komentarz Jacka Greckiego:

“Obecnie pracujemy nad ostatecznym brzmieniem naszego nowego dziecka, ozdabiamy też część graficzną. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co skomponowaliśmy. Wydawać by się mogło, że po takim albumie jak Immerse in Infinity ciężko będzie nam podwyższyć swój poziom artystyczny, ja uważam, że to się nam udało. Jestem również ogromnie zadowolony z tekstów na ten album. Warstwa liryczna jest bardzo dojrzała, spójna i stanowi o konceptualnym charakterze całej płyty. W muzyce zachowaliśmy ekstremalny kierunek, jednak poszliśmy w nieco bardziej mroczny klimat. Płyta jest trochę wolniejsza, dużo bardziej potężna od poprzednich. Zaczyna się od szybszych utworów, by następnie zejść do średnich i wolnych tęp i na koniec pokazać jak chwytliwe może być szybkie, ekstremalne granie. Atlantis brzmi bardzo żywo w porównaniu do poprzednich płyt, zasługą tego jest fakt, iż po raz pierwszy w historii każdy z nas nagrywał swoje partie, a każdy dźwięk został wbity na żywo. Jestem bardzo dumny z chłopaków. Do nagrań zaprosiliśmy również czworo gości, więcej tajemnic ujawnimy z czasem.”

“Planujemy wydać nowy album latem 2014. Nie chcę jednak mówić konkretnie o dacie wydania, ponieważ musimy podpisać nowy kontrakt z wytwórnią. Będziemy informować o tym na bieżąco. Bądźcie cierpliwi. Co jakiś czas będziemy ujawniać więcej szczegółów. Korzystając chciałbym złożyć najlepsze życzenia w nowym roku dla wszystkich fanów metalu i życzyć zespołom, które wydają swoje nowe płyty w 2014 roku, dumy i zadowolenia ze swoich dzieł. To będzie świetny rok!”

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ