Legendarna grupa Krzak rusza w trasę

KrzakKrzak to fenomen na skalę światową – mimo, iż był grupą instrumentalną, w połowie lat 80-tych należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Triumfalny powrót Krzak po 20-letnim milczeniu przerwała śmierć basisty Jerzego Kawalca (2003). W 2006 roku muzycy postanowili wrócić jednak do grania, zapraszając do współpracy dwóch wspaniałych basistów, Krzysztofa Ścierańskiego i Dariusza Ziółka. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – ostatnia trasa koncertowa była niezaprzeczalnym sukcesem. Jesienią 2007 roku wydane zostało DVD z archiwalnym i nowym materiałem koncertowym. Wiosną 2008 roku ukazała się ich nowa płyta „Extrim”.

Krzak to czołowe postaci polskiej i europejskiej sceny muzycznej. Jego członkowie mają na swym koncie współpracę z tak znamienitymi formacjami: Niemen, SBB, Laboratorium, Dżem, TSA, Irek Dudek Blues Band, Republika, Voo Voo, czy też osobowościami, jak: Tomasz Stańko, Tadeusz Nalepa, Tomasz Szukalski, Józef i Jan Skrzek, Jorgos Skolias, Apostolis Anthimos, Ryszard Riedel i wielu innych. Każdy z instrumentalistów tej formacji ma na swym koncie dziesiątki autorskich projektów i płyt.

* Jan Błędowski, mieszkający w Niemczech skrzypek; jeden z czołowych wiolinistów Europy, który z równą swadą gra jazz, blues, rock jak i klasykę. Nagrywa w Polsce i Niemczech.

* Leszek Winder, gitarzysta i bluesowy animator, laureat plebiscytów „Guitar Top 2005” i „Blues Top 2006”. Szef popularnego klubu muzycznego „Leśniczówka” w Chorzowie. Nagrał kilkanaście autorskich płyt i drugie tyle z różnymi zespołami.

* Krzysztof Ścierański, uznawany za najlepszego basistę w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd (Zbigniew Namysłowski, Laboratorium, String Connection). Od lat występuje też solo. Nagrał kilkadziesiąt płyt w kraju i za granicą.

* Ireneusz Głyk, doskonały wibrafonista i perkusista, absolwent Wydziały Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Berkele College of Music w Bostonie. Współpracował z czołówką polskiego jazzu (Tomasz Stańko, Stanisław Soyka). Realizuje też własne projekty.

Więcej info znajdziecie na stronach: www.krzak-band.com, www.myspace.com/krzakwww, www.scieranski.com.pl, www.winder.art.pl

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ