KRUK w katowickim Mega Clubie!

x

6 czerwca nakładem Metal Mind Productions ukaże się drugi krążek zespołu Kruk. Tymczasem już 6 marca w katowickim Mega Clubie odbędzie się koncert zespołu. Będzie to koncert wyjątkowy z uwagi na fakt, że właśnie ten występ zostanie zarejestrowany, a później wydany wraz z nowym studyjnym albumem grupy.

W utworze „In Reverie” promującym album gościnnie wystąpił Doogie White! Ten charyzmatyczny wokalista znany jest szerszej publiczności ze współpracy z takimi formacjami jak Midnight Blue, Rainbow, Cornerstone, Yngwie Malmsteen, Rata Blanca czy Tank.

Oczekiwany krążek z pewnością będzie obowiązkową jazdą dla fanów klasycznego hard rocka.


Aktualnie zespół intensywnie pracuje nad materiałem w swoim mini studiu, a na przełomie lutego i marca zaplanowano sesję nagraniową w Earthworm Studio. Koncert będzie swego rodzaju przerwą pomiędzy poszczególnymi etapami sesji nagraniowej. Tak o całym precedensie mówi Piotr Brzychcy – gitarzysta zespołu:

“Jesteśmy zespołem koncertowym i to granie na scenie daje nam największą frajdę, dlatego mniej więcej w połowie sesji nagraniowej zagramy ten wyjątkowy koncert. Będzie dla nas niewątpliwą frajdą wyrwać się ze studia na scenę, do ludzi, którzy nam kibicują. Z drugiej strony mamy nadzieję, że emocje koncertowe przeniesiemy do studia, kiedy wrócimy tam, by dokończyć nasz drugi album”.

Po wydaniu albumu debiutanckiego “Before He’ll Kill You” zespół wyruszył w trasę koncertową Spring Blizzard Tour 2009. Wcześniej zespół miał za sobą występy u boku takich gigantów jak UFO oraz Thin Lizzy.

“Publiczność dodaje nam skrzydeł i nigdy nie zdarzyło się żeby fan rockowego grania opuścił nasz koncert bez właściwych wrażeń. Koncerty które dotychczas zagraliśmy sprawiły, że zamarzyliśmy o własnym wydawnictwie DVD. Pomysł przybrał realnych kształtów w Dolinie Charlotte, gdzie graliśmy na czwartej edycji Festiwalu Legend Rocka. Bardzo chcieliśmy właśnie tam zrealizować nasze DVD, ale okazało się, że rola supportu niesie ze sobą zbyt duże ograniczenia. Oczywiście była to dla nas jedna z najwspanialszych przygód koncertowych, którą mamy nadzieję prędzej czy później upamiętnić choćby w tak zwanych bonusach, jednak materiał oficjalny musi mieć swój rozmach i siłę rażenia”

dodaje gitarzysta.

Koncerty zespołu Kruk słyną z tego, że są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Improwizowane partie solowe często wykraczają poza wersje znane z płyty. Niejednokrotnie zespół sięga po utwory z repertuaru innych wykonawców. Kompozycje Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath w wykonaniu Kruka to prawdziwa uczta dla miłośników klasyki gatunku. Czego zatem możemy spodziewać się na koncercie w Katowicach, a co za tym idzie na samym krążku DVD?

“Na DVD znajdzie się koncert zarejestrowany w przeddzień dziesięciolecia istnienia zespołu, oraz w trakcie prac końcowych nad nowym materiałem muzycznym. Będzie to więc pewnego rodzaju retrospekcja tych minionych 10 lat, choć nie zabraknie też kilku nowych kompozycji które chętnie “przetestujemy” w warunkach koncertowych. Planujemy też oczywiście zamieścić na tym wydawnictwie sporo dodatków związanych z sesją nagraniową, koncertami itd. będzie ono dostępne w sprzedaży 06.06.2011 czyli dokładnie w 10 urodziny Kruka.”

mówi hammmondzista Kruka – Krzysztof Walczyk.

“Pamiętajmy też, że wersje koncertowe naszych utworów różnią się od tych wersji studyjnych za sprawą naturalnej ewolucji. Nam to jak najbardziej odpowiada, bo uważamy, że w muzyce rockowej jakiekolwiek granice trzeba łamać aby było ciekawiej. Uwielbiamy bawić się muzyką, a nasza publiczność już nie tylko to akceptuje, ale także wymaga. Nie zabraknie też jakiegoś utworu z klasyki rocka, bo uwielbiamy wklejać się w te zacne dźwięki z przeszłości.”

dodaje wokalista zespołu Tomasz “Wiśnia” Wiśniewski

ZAPRASZAMY !

06.03.2011 // Mega Club, Katowice, godz. 18.30 // Cena biletu to jedyne: 10zł

PODZIEL SIĘ