Kruk podpisał kontrakt z MMP na wydanie swojej drugiej płyty

x

Ta polska hard rockowa grupa została założona w 2001 roku przez Piotra Brzychcego (gitara) i Krzysztofa Walczyka (klawisze). Fani takich zespołów jak Deep Purple, Led Zeppelin czy Uriah Heep, bez wątpienia znajdą w ich muzyce coś ciekawego dla siebie. Kruk podąża śladami wspomnianych legend rocka, dodając od siebie własną wizje muzyki. Na swoim koncie mają płytę “Memories” (2006) nagraną z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem tzw. coverów z repertuaru klasyków Hard Rocka m.in. Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin i innych. W marcu 2007 roku KRUK otwierał warszawski koncert legendarnej grupy UFO, a dwa lata później w tym samym klubie rozgrzewał publiczność przed występem Thin Lizzy. W 2009 roku Kruk wydał debiutancki autorski album „Before He’ll Kill You”, bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów jak i krytykę (album uzyskał m.in. status płyty miesiąca w miesięczniku Metal Hammer).

Aktualnie zespół pracuje nad drugą pełnowymiarową płytą. Piotr Brzychcy:

„Muzyka, która znajdzie się na naszym kolejnym autorskim krążku jest już w całości skomponowana. W marcu wchodzimy do studia i mamy nadzieję, że to będzie kolejny krok do przodu nie tylko dla samego zespołu Kruk, ale także dla polskiego hard rocka. Kilka nowych utworów już przetestowaliśmy na koncertach i wiemy, że wywołują te najbardziej oczekiwane przez nas emocje. Mamy też kilka niespodzianek, które sprawią, że ten album będzie atrakcyjną gratką dla fanów rockowego grania.”

Nagrań z nowej płyty z pewnością nie zabraknie podczas majowych występów, kiedy Kruk zagra jako support Uriah Heep (23.05 – Wrocław, Klub Eter, 25.05 – Katowice, Mega Club).

Nowa płyta ukaże się nakładem Metal Mind Productions w specjalnym wydaniu CD/DVD w atrakcyjnej cenie (premierowe CD i premierowe DVD). Premiera płyty zaplanowana jest na 6 czerwca.

Więcej informacji o zespole: www.kruk.art.pl

PODZIEL SIĘ