Koniec Nachtmystium

Blake Judd - Nachtmystium - black metal - experimentalTo już oficjalnie potwierdzone. Nachtmystium kończy swoją działalność. Po ostatnich akcjach Blake Judda związanych z konfliktem z prawem, sam zainteresowany przebąkiwał że nowy, nadchodzący album, może być ostatnim materiałem wydanym przez zespół. Tak też się stało. Blacke wydał oświadczenie w którym pisze (w bardzo luźnym tłumaczeniu):

“Ok, to już oficjalne. Nachtmysticum z dniem dzisiejszym przestaje istnieć. To mój prezent na 31 urodziny. To co prawda smutne, że tak się stało, zwłaszcza, że dałem wiele serca, potu i krwi temu zespołowi przez prawie 14 lat istnienia. To było niesamowite przeżycie pełne skrajnych wzlotów i upadków. Zwiedziłem kawał świata i miejsc o których nigdy nie myślałem i nie marzyłem, że kiedykolwiek zobaczę. Koncertowałem z wieloma zespołami, także z tymi którymi osobiście lubię. Spotkałem też masę niezwykłych ludzi na swojej drodze. Nie zapomnę tego wszystkiego do końca swoich dni.”

Całość oświadczenia możecie przeczytać na oficjalnym profilu zespołu Blacka na facebook.com/blake.judd

Warto nadmienić że na odchodne w przyszłym roku ukażą się: 10 calowy split z The Many via Plastik Music (w nadchodzących miesiącach) a także pełny, 7 w dyskografii, album “The World We Left Behind” w formatach CD, LP a także cyfrowo via Century Media Records na wiosnę 2014. Trwają pracę również nad winylowym box setem zawierającym poszczególne wydawnictwa zespołu, który również miałby się ukazać w przyszłym roku.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ