Jesienna “ramówka” Lubelskiej Tektury

atomic

Kontakt : www.tektura.wordpress.com // www.myspace.com/tektura

6 listopada 2009 godz. 20:00 PLUM (live act) + Śmierć Disko Sound(s) (dead act)

7 listopada 2009 godz.20:00 BASINET + THE CROWS + DWUDZIESTU SIEDMIU BEZIMIENNYCH

8 listopada 2009 godz.20:00 THE ATOMIC BITCHWAX /hard rock, Long Branch, NJ, USA/ + FIFTY FOOT WOMAN /stoner rock, Lbn/

9 listopada 2009 godz.20:00 FACE OF REALITY + BIMBEER + RESPIRATOR + ONE DAY RISE

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat poszczególnych imprez kliknij :


Jedzenie Zamiast Bomb – rusza nowy sezon (7.11.2009)

W najbliższą sobotę, 7 listopada rusza dziewiąty sezon lubelskiego Food Not Bombs – akcja wspiera bezpłatnymi, wegetariańskimi posiłkami wszystkich głodnych i potrzebujących. Więcej o samej akcji i jej historii na naszej stronie: www.tektura.wordpress.com/fnb/. Zapraszamy wszystkich wspólnego przygotowywania posiłków dla potrzebujących – w każdy piątek, o godz. 18.30, w TEKTURZE, Wieniawska 15a. Startujemy z gotowaniem 6 listopada. Nie zapomnij wziąć ze sobą deskę do krojenia, nóż lub obieraczkę. Akcję wydawania bezpłatnych posiłków prowadzimy w każdą sobotę, przed Bramą Krakowską, o godz. 14.oo.

PLUM (live act) + Śmierć Disko Sound(s) (dead act) – 6.11.2009
6 listopada 2009, piątek, start: 21:00, Wjazd: 10 zł

Noise rockowy Plum założyli w 1999 dwaj bracia. Aktualnie to trio, którego skład tworzą: Marcin Piekoszowski (bas, wokal), Rafał Piekoszewski (gitara, wokal) i Adam Nastawski (perkusja). Bezkompromisowe brzmienie, energia i wrażliwość zespołu przywołują na myśl, jak mówią sami członkowie, takie formacje jak Jesus Lizard, Shellac czy Oxbow. Tworzone przez muzyków Plum harmonie i ściany dźwięku porównuje się często do dokonań Sonic Youth oraz zespołów z wytwórni Touch & Go Records. Mają na koncie kilka płyt i niezliczoną ilość koncertów m.in. z Ten Grand, Victims Family czy Sunshine
www.myspace.com/likeplum

Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw rozkręcający od kilku lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70 do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach. Ostatnio pojawiają się przy okazji różnej maści artystycznych festiwali oraz imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili afterparty po koncertach zespołów Mikrowafle, Skinny Patrini, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel i Hotel Kosmos.
www.myspace.com/smiercdiskosoundsystem

BASINET + THE CROWS + DWUDZIESTU SIEDMIU BEZIMIENNYCH – koncert (7.11.2009, sobota)
7 listopada 2009, sobota, start: 20:00, Wjazd: 6 zł

BASINET /heavy metal /Baranów – Basinet to młody, prężnie rozwijający się zespół z Baranowa koło Puław. W skład zespołu wchodzą: Viking (bass, wokal), Alien (gitara, chórki), Rino (perkusja). Muzyka Basinetu to heavy metal z naleciałościami power. Grają głośno, szybko, agresywnie, mimo to potrafią zwolnić i złapać “groove”. Chłopaki starają się naładować publikę energią. Dużo skakania, machania piórami i ogólnego szału na scenie najczęściej udziela się słuchaczom. Zespół ma na swoim koncie utwór demonstracyjny – “Sailor” z 2008 roku. Inspiracje: TYR, Nightwish, Tarot, Metallica, Black Sabbath, Iron Maiden, ManOwaR, Terasbetoni. Basinet w najbliższym czasie zamierza koncertować promując swoje utwory. Zespół przygotowuje także materiał na demo/EP.
http://www.myspace.com/basinetofficial

THE CROWS /rock alternatywny /Lublin – Zespół powstał u schyłku lata 2007 roku, z inicjatywy dwóch gitarzystów: Krzyśka i Pawła. Jesienią 2009 roku zespół rozpoczął pracę nad debiutanckim albumem w stabilnym składzie: Paweł Bareja (gitara rytmiczna), Marcin Stachyra (gitara solowa), Marcin Skoczek (gitara basowa), Piotr Jagucki (perkusja). Swoistego wybrzmienia utworom nadaje charyzmatyczny wokal Wojciecha Kotlińskiego znanego również z zespołu No Nammes. Inspirowani różnymi gatunkami muzycznymi starają się wypracować własny i oryginalny styl. Grupa gra rocka z pogranicza progres/alternativ, przykładając jednocześnie bardzo dużą uwagę do treści utworów. Priorytetem grupy jest nagranie płyty oraz występy na festiwalach ogólnopolskich i regionalnej scenie muzycznej.
http://www.myspace.com/kruki666

DWUDZIESTU SIEDMIU BEZIMIENNYCH /hard rock – blues /Lubartów – Zespół Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych powstał w marcu 2009. W jego skład wchodzi czterech młodych, zakochanych w rock’and’rollu ludzi: Marcin Wronisz, Darek Czuchryta, Łukasz Jezior i Radek Barszcz. Od początku swojej działalności pracują nad własnym repertuarem. Do tej pory można było usłyszeć ich m.in. w Lublinie, Baranowie oraz kilkakrotnie w Lubartowie.


THE ATOMIC BITCHWAX /hard rock,USA/ + FIFTY FOOT WOMAN (8.11.2009)

8 .11.2009, niedziela, godz. 20.oo , bilet 25 zł

The Atomic Bitchwax to stoner rockowy zespół utworzony w połowie lat 90 tych przez Chrisa Kosnika (Godspeed) oraz Eda Mundell (Monster Magnet) pochodzących z New Jersy. Pierwsze dwa albumy zespołu “Atomic Bitchwax I” oraz “Atomic Bitchwax II” charakteryzowały się bardzo ciężkim i psychodelicznym brzmieniem. W większości utworów postawiono na minimalizm w sferze wokalnej i rozbudowane nastrojowe dźwięki instrumentów. Po niemal dziesięciu latach pracy nad rozwojem brzmienia zespołu, i bardziej tradycyjnego sposobu pisania utworów, nadszedł czas by zespół wydał kolejny album “3″ (wcześniej ukazała się jeszcze EPka “Spit Blood”). Przez ostatnią dekadę zespół koncertował w Ameryce Północnej oraz Europie odwiedzając piętnaście państw. Po zmianach w składzie zespołu (Finn Ryan ze stonerowego Core zastąpił Mundella, a Bob Pantella – obecny bębniarz Monster Magnet – Keitha Ackermana), Kosnik wraz z nową ekipą nagrał krążek “TAB 4″.
Na początku listopada The Atomic Bitchwax wystąpią po raz pierwszy w Polsce, dla Chrisa Kosnika – lidera kapeli – będzie to wyjątkowe przeżycie, ponieważ w końcu będzie miał okazję zobaczyć ojczyznę swoich dziadków.
www.myspace.com/theatomicbitchwax

FIFTY FOOT WOMAN – stoner rock, Lublin
– Fifty Foot Woman – twór – wydawałoby się – zupełnie niepasujący do charakteru lubelskiej sceny rockowej. Zespół czterech muzyków, którzy w maju 2007 postanowili zatrzymać czas i oczyścić swoją świadomość ze wszystkiego, co nowoczesne i modne. Wrzucając do jednego kotła toporne, ciężkie riffy, rock & rollową energię i klimat starych filmów science-fiction, stworzyli smakowitą, stoner-metalową miksturę w sam raz pod gramofonową igłę lub do zadymionych klubów. Latem 2008 zarejestrowali pierwsze demo, a w chwili obecnej aktywizują się koncertowo. i nie grają coverów Dżemu.
www.myspace.com/fiftyfootwomanrocks

FACE OF REALITY + BIMBEER + RESPIRATOR + ONE DAY RISE – koncert (9.11.2009)
9 listopada 2009, poniedziałek, godz. 20.oo , wjazd 10zł

FACE OF REALITY – hardcore, Dzierżoniów – alchemiczna mikstura hardcore/metal, znana dobrze polskiej i zagranicznej publiczności, powraca z dalekiej podróży ku sednu, by publicznie ukazać wyjątkowo eksplozywną przemianę ołowiu w złoto. Trasa koncertowa “Tortour 2009″ bez zbędnej wirtuozerii, i patrzenia się na gryfy, zerwie kurtynę ciszy i ukaże, czego spodziewać będzie się można po “Behind The Silence” – drugim albumie grupy, który ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku. Face of Reality powstało w 2000 roku w Dzierżoniowie. Od początku grupa jest silnie związana ze sceną hardcore. Na przełomie 2002/03 FoR wchodzi do studia, by nagrać swój debiutancki, w pełni profesjonalny materiał. W wyniku ciągłego koncertowania, charakteryzującego się mocnym brzmieniem i spontanicznym zachowaniem muzyków na scenie, grupa zyskuje wielu zwolenników i staje się rozpoznawalna wśród miłośników hardcore. W październiku 2005 nakładem Shing Records wyszedł debiutancki materiał “dead nation still exists”, którego premiera zbiegła sie z trasą METAL UNION ROAD TOUR. Idąc za ciosem, w maju 2006 FoR odwiedza TOYA SOUND STUDIOS w Łodzi, gdzie powstaje druga płyta. Z nową siłą i zapasem świeżej krwi FOR wraca z albumem “BEHIND THE SILENCE”.
www.faceofreality.org

Bimbeer – HardCore/Metalcore Lubartów – www.myspace.com/bimbeer // www.bimbeer.band.pl

RESPIRATOR (punk/Lublin) – Jest to band ożywiony po 10 latach. Początkowo z inicjatywy Betona, Dżusa i Majkela powstał
projekt “Moist Vagina”, później każdy poszedł w swoją stronę: wiadomo “życie”. W grudniu 2008 chłopaki spotkali się i postanowili spróbować zagrać stare numery, kiedy do tego doszło nie było juz mowy o tym, żeby nie grać znów. Tak oto w połowie grudnia powstał “Respirator” dołączył jeszcze Młody – chłopaczyna co śpiewa w TB9,u nich gra na gitarze:] Do tej pory zagrali 3 koncerty i nadal prą do przodu, również z nowym materiałem! a jak określić tą muzykę? Założyciele sami nie wiedza, śmieją się ze to “moist fuck rock”.

ONE DAY RISE – (hardcore/thrash, metalcore. Lublin)- Młoda i bardzo utalentowana lubelska ekipa. Piękna kobieta wymiatająca na wokalu i czterech hardcorowych kolesi. Zespół powstał w listopadzie 2008 roku a obecny skład wykrystalizował się w czerwcu 2009. Grają muzykę z pogranicza hardcore/thrash z urozmaiconym, podwojonym wokalem. Na początku lipca wyszła ich EPka.
www.myspace.com/onedayrise

PODZIEL SIĘ