INVASION DEATH BLACK METAL

EverMetalZine patronuje !

x

20 maj 2012 Blue Note Poznań // godz.18:00 // HATE, ANTHEM, THERIOTES, FINAL SACRIFICE + Gość specjalny: ANTIGAMA // Bilety : Carton Shop i Rock Long Luck 20/25

Hate – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death i black metalu. Powstała w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja “Quacka” Kułakowskiego znanego m.in. z występów w grupie Imperator, basisty Marcina “Martina” Russaka oraz perkusisty Piotra “Mittloffa” Kozieradzkiego, który po odejściu z Hate dołączył w 2001 roku do zespołu Riverside.

Formacja przez niemal piętnaście lat działalności pozostawała w artystycznym podziemiu, stylistycznie nawiązywała wówczas do dokonań amerykańskiego zespołu Deicide. Grupa Hate zyskała na popularności po wydanym w 2005 roku albumie Anaclasis – A Haunting Gospel of Malice & Hatred poszerzając jednocześnie formułę prezentowanej muzyki o wpływy black i industrial metalu.

Anthem – Idea powstania ANTHEM to wspólne fascynacje materią muzyczną, kobiecą i alkoholową. To brzmienie i riffy niosące spustoszenie wśród Chrześcijan i wszelkich hipokrytycznych kierunków. ANTHEM to hymn, to hołd ku naturze i wszystkim zmysłom człowieka.

Zespól pochodzi z Poznania. Jego powstanie datuje się na rok 2005. Pierwszy skład to: Vivi – gitara / wokal, Enys – gitara, Zielony – bas, Piwo – perkusja. Ponieważ prawie każdy z muzyków napierdalał wcześniej ze sobą (Vivi, Piwo, Zielony w VIGGEN), płaszczyzna porozumienia była kwestią samoistną. I tak oto powstał pierwszy, niepublikowany materiał „Dzieło Dokonane”. Zarejestrowanie dotychczasowego materiału stało się przełomem w dotychczasowym istnieniu ANTHEM.

Inne kierunki personalno-muzyczne obrał Zielony, a następnie Enys. Chłopaki poświęcili się swoim projektom, natomiast ANTHEM szukał nowych ludzi do napierdalania death metalu! Niestety spośród wielu kandydatów żaden nie potrafi spełnić oczekiwań zespołu. I w tym miejscu właśnie po raz kolejny w historii ANTHEM nastąpił powrót do przeszłości, retrospekcja – Vivi odezwał się do starego kumpla z kapeli FEDON i tak pozycję basisty w ANTHEM zajął Hary.

Rok 2007 stanął pod znakiem pierwszego oficjalnego dema „Goecja”. Na ten właśnie czas rolę drugiego gitarzysty objął Mikołaj, jednak po nagraniu materiału zespól nadal szukał gitarzysty godnego podjąć wyzwanie. Jakiś czas później do ANTHEM został wchłonięty Daron, który zamieścił swoje ogłoszenie na portalu www.rockmetal.pl. W roku 2009, koncertem w Dublinie, z zespołem pożegnał się Hary, którego miejsce zajął Lukas, debiutujący na koncercie w Berlinie. W tym składzie grupa zarejestrowała nowe promo „Necronomicon”.

Theriotes – Theriotes z gr. bestialstwo. Dla niektórych młodych muzyków termin ten stał się swoistym uosobieniem własnych emocji, poglądów jak i też twórczych form ekspresji. To pojęcie może być synonimem wielu indywidualnych potrzeb dla każdego kto jest w stanie utożsamić się z muzyką wykonywaną przez zespół. Cztery indywidualności podchodzące w sposób iście nonkonformistyczny do tematu szeroko pojętej sztuki z początkiem 2009 roku połączyła pasja oraz chęć stworzenia czegoś wielkiego. Pierwotny skład, który tworzyli Gregory – gitara/wokal oraz Emers – perkusja sukcesywnie uzupełniali August – bas/wokal oraz Radomir – gitara nadając ostatecznie pełnię charakteru oraz wyrazistości temu tworowi z dumą maszerując pod sztandarem THERIOTES. Przez okres dwóch lat zespół przygotował kilkanaście autorskich kompozycji, z których trzy trafiły na debiutanckie demo grupy zatytułowane “Mental Teriomorphy”. Obecnie Theriotes przygotowuje swoje pierwsze występy na żywo oraz pracuje nad pierwszym długogrającym albumem który ukaże się z początkiem 2012 roku.

Final Sacrifice-Poznańska ekipa grająca metalcore/deathcore założona w 2007 roku. Po kilku roszadach zespół stanowi teraz solidny trzon, który ma być kluczem do sukcesu.

PODZIEL SIĘ