Fields Of The Nephilim w towarzystwie Hetane i 1984

Jak już dobrze Wiecie 22 i 23 stycznia Fields Of The Nephilim zagra, różniące się tematycznie, dwa koncerty w warszawskiej Progresji gdzie supportami odpowiednio będą:
+ 1984 – 22.01.2010 [piątek] – Progresja, Warszawa, wejście od 18:00, start 19:00
+ Hetane – 23.01.2010 [sobota] – Progresja, Warszawa, wejście od 18:00, start 19:00

HETANE – to grupa muzyków łączących brudną elektronikę z brzmieniem zardzewiałych gitar, industrialne bity z trip hopowym rytmem. Pięcioosobowy band z kobiecym wokalem opowiadający historie o ludzkich maszynach, ekscentrycznych duchach i pierwotnych instynktach. Najmocniejszym punktem Hetane jest jedna z najlepszych obecnie rockowych wokalistek w naszym kraju – LIJEN (Magda Oleś). Magda potrafi być drapieżna niczym PJ HARVEY, seksowna jak JENNIFER CHARLES (Elysian Fields) czy też liryczna niczym JARBOE. Bez względu na nastrój idealnie wpasowuje się w potężne brzmienie zespołu osadzone gdzieś pomiędzy Nine Inch Nails, Swans a Portishead.

Poza Magdą w skład zespołu wchodzą m.in. Rad oraz JELEŃ od samego początku odpowiedzialni za warstwę muzyczną. Ich koncerty to niezapomniane multimedialne widowiska. Z utworem Ken-Ke-Lai – Hetane znalazł się na płycie polskich debiutantów Minimax.pl Piotra Kaczkowskiego. Wziął udział w projekcie muzycznym Wyspiański Wyzwala. Gościł na albumie “IN” Agressivy 69 z tekstem i głosem Magdy w Destruction.Utwór “Machines” pojawił się na Play Shortcut to Polish Music – wydawnictwie eksportowym, prezentującym aktualną polską muzykę. Płytowym debiutem Hetane była wydana własnym nakładem płyta EP CD-R “We Are The People”- 2007. W 2009 grupa doczekała się pełnowymiarowego debiutu “Machines”(2.47 Rec. /EMI Polska) .
Obecnie podziwiać możemy fantastyczny klip do utworu “Hard” (Grupa 13 -odpowiedzialna m.in. za klipy Behemoth).

1984 – Ta owiana swoistym kultem legenda nowej fali powstała w 1985 roku w Rzeszowie. Nazwa zespołu nawiązuje do tytułu powieści Orwella “Rok 1984”. Prawdziwy debiut fonograficzny miał miejsce dopiero w roku 1991 wraz z wydaniem przez Niezależną Fundację Radiowo Artystyczną HIT Records albumu “Radio Niebieskie Oczy Heleny”. W międzyczasie zespół kilkakrotnie pojawiał się na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Również w 1991 roku na kasetowej składance “Fala 3” ukazał się utwór “Ferma Hodowlana” (w angielskiej wersji “Animal Farm”), a został zarejestrowany na zamówienie BBC Radio One Johna Peela. w Roku 1996 ukazuje się materiał “Anioł w Tlenie”, który pierwotnie grupa zarejestrowała w roku’89!? Zespół nadal istnieje i ma się bardzo dobrze o czym świadczy aktywność koncertowa. Od roku 1999 grupa m.in dwukrotnie z powodzeniem występowała na festiwalu muzyki niezależnej – Castle Party w Bolkowie. W latach 2003 – 2009 ukazuje się m.in. w wersji CD pierwszy material pt. “Specjalny Rodzaj Kontrastu”, zespół zostaje zaproszony do udziału w pierwszej edycji imprezy “Gdzie oni są?”. Koncert ten odbył się w 2004 roku w warszawskim klubie Park, a oprócz 84 wystąpili również: Moskwa oraz Cytadela. Rok 2007 to premiera nowego materiału 1984 – “4891” (Love Industry Rec.). Za produkcję płyty odpowiedzialni był m.in. Maciej Werk (Hedone) . W przypadku 1984 nie ma mowy o półśrodkach. Płyta brzmi fantastycznie. Nie może być inaczej kiedy za dźwięki odpowiedzialny jest nowy muzyk formacji – Robert Tuta (Agressiva 69 oraz NOT) oraz ikona sceny niezależnej muzyk/wokalista a przede wszystkim niesamowity tekściarz Piotr Liszcz Mizerny. Obecnie Panowie pracują nad nowym materiałem. Najprawdopodobniej roli producenta podejmie się Dżabi (S.Leniart – Agressiva 69). Jak mówi R.Tuta ” materiał z pewnością będzie mocniejszy i bardziej gitarowy”. Wielce prawdopodobny jest występ 1984 na tegorocznej edycji festiwalu – Wave Gotik Treffen!

W sprzedaży pozostało już bardzo niewiele wejściówek zarówno na piątkowy jak i na sobotni show! Ostanie bilety w cenie 140 zł (150 zł w dniach koncertów) można nabywać na stronach www.shortcut.pl, www.ticketpro.pl
oraz w sieci salonów EmpiK !

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ