Demonical i Volturyon 29 października w Warszawie!

x

Już pod koniec października rzez Polskę przetoczy się trasa pod szyldem Eastern Death Infernal Tour 2011 na której zobaczymy jeden z ciekawszych współczesnych zespołów hołdujący starej szkole szwedzkiego death metalu – DEMONICAL, założony przez członków zasłużonego Centinex. Razem z nimi wystąpi preferujący amerykańską szkołę gatunku Volturyon oraz death thrashowy Slytract z Węgier. Dzień później zespoły zagrają w klubie Rude Boy w Bielsku-Białej.

sobota 29 października

Eastern Death Infernal Tour 2011
Demonical [Szwecja] / Volturyon [Szwecja] / Slytract [Węgry]
otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.00
wstęp: 40 PLN przedsprzedaż, 50 PLN w dniu koncertu
bilety dostępne w klubie oraz sieci Eventim
www.last.fm/event…

x

Demonical

W marcu 2006 roku muzycy Centinex: Johan Jansson (gitara & wokal), Martin Schulman (bas) i Ronnie Bergerståhl (perkusja) – powołali do życia nowy zespół z misją powrotu do korzeni death metalu i zaserwowania dawki ciemności i brutalności. Pierwszy atak – demo „Bloodspell Divine” – zostało nagrany w Necromorbus Studios (Watain, Ondskapt) w już lipcu tego samego roku. Napakowany prawdziwe szwedzkim ‘ogniem piekielnym’ uzyskał wspaniałe recenzje, dzięki czemu otrzymali wiele ofert współpracy ze strony wytwórni muzycznych. W listopadzie dołączył do składu gardłowy Ludvig Engellau (ex-Remasculate), ponieważ Johan chciał w pełni skoncentrować się na gitarze. Wkrótce potem podpisali kontrakt z wytwórnią Cyclone Empire.

Debiutancki album „Servants Of The Unlight” nagrano w dwóch studiach – Black Lounge i Necromorbus Studios na przełomie stycznia i lutego 2007 roku. Materiał ukazał się w kwietniu, a już w lipcu Demonical wyruszył na europejską trasę z Nunslaughter i Nominon, zaś w listopadzie zagrał kolejną z Denial of God. W grudniu z powodów muzycznych z grupą rozstał się Ludvig. Do marca 2008 roku pracowali z sesyjnymi wokalistami, kiedy to Sverker Widda Widgren zasilił Demonical jako pełnoprawny wokalista.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał drugi krążek „Hellsworn” – zdecydowanie szybszy i brutalniejszy od poprzednika. Panowie udowodnili, że poważnie podchodzą do muzyki i chcą stać się jednym z najlepszych zespołów grających staroszkolny death metal. Szybka, bezkompromisowa muzyka nie daje chwili wytchnienia. Co ciekawsze, kompozycje nie są typową, bezmyślną sieczką – występuje tu masa zwolnień. Lekturze płyty towarzyszą miłe skojarzenia z Entombed, Dismember czy Grave.

W kwietniu bieżącego roku dorobek Demonical wzbogacił się o album „Death Infernal”. Materiał ponownie zarejestrowano Necromorbus, a obowiązki producenta wziął na swoje barki Sverker. Zawartość płyty najlepiej scharakteryzują słowa autorów:

„Death Infernal to śmiertelna dawka oldschoolowego death metalu w sztokholmskim stylu zmiksowanego z bardziej epickimi i zimnymi elementami. To najbardziej śmiercionośny i zwycięski soundtrack dla nadchodzącego upadku Ziemi.

Limitowana edycja tego dzieła wzbogacona jest o dwa dodatkowe utwory, w tym kower Emperor „Night Of The Graveless Souls”. Dyskografię Szwedów uzupełniają dwie split-EP’ki z Absu i Paganizer wydane w latach 2007 i 2009.

“Ravenous” official video :

“March for Victory” pre-video :

Web : www.demonical.net
Facebook : www.facebook.com/Demonicalofficial
Demonical tourblog : demonicalofficial.blogspot.com
YouTube : www.youtube.com/Demonicalofficial
MySpace : www.myspace.com/thedemonicalhorde

Volturyon

Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy Johana Gustafssona (gitara), Christiana Crille Netzella (perkusja) i ukrywającego się pod smakowitym przezwiskiem ‘Pizza’ Stefana Erikssona (bas) jako Contortion – pod tym szyldem zrealizowali jedno demo. Po zmianie nazwy jesienią 2007 roku zarejestrowali debiutancki długograj „Blood Cure”. Plyta ukazała się na początku 2008 roku nakładem Obscure Domain i zawiera dziesięć dawek death metalu wyraźnie inspirowanego amerykańską szkołą (Cannibal Corpse, Suffocation) ale dosyć odważnie i udanie flirtującego z nowymi trendami ekstremalnego grania – metalcore i deathcore. Najnowszy album „Coordinated Mutilation” (United Guttural Records, luty 2011) został zrealizowany w studiach Black Lounge i Abyss we współpracy z Jonasem Kjellgrenem (Carnal Forge, Scar Symmetry, Centinex) i ozdobiony chorą grafiką autorstwa naszego rodaka – Łukasza Jaszaka. Ponownie otrzymaliśmy dziesiątkę smakowitych kąsków szybkiego (acz nie pozbawionego zwolnień), gęstego, mocarnego i porywającego death metalu pełnego zajebistych riffów, solówek i growli. Latem szeregi zespołu opuścił dotychczasowy wokalista Olle Ekman, nowym frontmanem został Alexander Hogborn, który sceniczny chrzest bojowy przejdzie podczas trasy Eastern Death Infernal Tour.

Slytract

Death-thrashowa załoga z Miszkolca dowodzona przez Gabora (gitara i wokal) działa od 2005 roku. Po wydaniu EP’ki „009” podpisali kontrakt z austriacką wytwórnią NoiseHead Records, w barwach której zadebiutowali w kwietniu 2008 roku albumem „Explanation: Unknown”. Materiał zilustrowano teledyskiem do utworu „Answer”. W sierpniu bieżącego roku Madziarzy podpisali się pod nowym wydawnictwem „Existing Unreal”.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ